LKA Eduarda Smiļģa teātra muzejs

LKA Eduarda Smiļģa teātra muzejs

Muzejs atklāts 1976. gadā. 2016. gadā tika svinēta muzeja 40. jubileja un Eduarda Smiļģa 130. jubileja.

Muzejā īpaši akcentēta latviešu 20. gadsimta teātra kulta persona – aktieris, režisors, Dailes teātra dibinātājs Eduards Smiļģis. Tas iekārtots vietā, kur atradusies mākslinieka privātmāja, saglabāts tās ārējais veidols un krāšņais dārzs ap muzeja ēku.  Otrā stāva ekspozīcija un memoriālās telpas veltītas tieši E. Smiļģa radošās un personīgās dzīves izprašanas veicināšanai. Ik mēneša 3. ceturtdienā notiek publiski sarīkojumi „Sarunas Smiļģa kabinetā” – režisora un teātra vēstures, kā arī mūsdienu aktualitātēm veltīti nozares profesionāļu viedokļi un diskusijas.

Muzejā tiek rīkotas arī jubilejas izstādes un sarīkojumi, aktualizējot kādas būtiskas teātra vēstures figūras darbību un nozīmību. Bez šiem tradicionālajiem notikumiem, muzejā vienmēr ir apskatāmas arī citas mainīgas mākslas izstādes. Jaunajiem teātra skatītājiem muzejs piedāvā videoprogrammas vidusskolēniem un atraktīvas muzejpedagoģiskas programmas pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem.

No 2009. gada, muzejs ir Latvijas Kultūras akadēmijas struktūrvienība, un tas piedāvā ne tikai gūt priekšstatu par Latvijas teātra vēstures attīstību, bet kopā ar Akadēmijas skatuves mākslas studējošajiem veido arī mūsdienu teātra un laikmetīgās dejas ainu (Tradicionāli ik rudeni muzejs ir arī LKA Skatuves mākslas festivāla „Patriarha rudens” centrs).

E. Smiļģa ielā 37/3

www.teatramuzejs.lv/