UGUNS UN BALTĀ NAKTS. Baltā nakts 2016 Pārdaugavas radošajā centrā

Atzīmējot 105 gadus kopš ikoniskās Raiņa lugas “Uguns un nakts” pirmā iestudējuma Jaunajā Rīgas teātrī, mūsdienu kultūras foruma ”Baltā nakts” ietvaros Eduarda Smiļģa Teātra muzeja dārzā notika pasākums “Uguns un Baltā nakts”, kurā savijās pretmeti dejā, mūzikā, gaismas mākslā un sarunās par teātri, atdzīvinot tā laika idejas, tēlus un noskaņas. Savstarpēja improvizācija ievilināja idejās un tēlos, kas mājoja Raiņa un Smiļģa prātos.

 

Notikuma ietvaros ikviens tika aicināts ienirt un uzkavēties Gaismas dārza noskaņās, aplūkot mākslinieku īpaši veidotos gaismas objektus, atvērts bija arī muzejs un tā izstādes, dārzā darbojās kafejnīca.

Aizraujošām sarunām par Eduardu Smiļģi, “Uguni un Nakti” un teātri  nodevās Jānis Siliņš un Līga Ulberte, dejoja Eva Kronberga un Jānis Putniņš (Laikmetīgās dejas kompānija ĀRĀ), spēlēja Juta Bērziņa (čells) un Ilze Kaspere (vijole). Gaismas dārzu veidoja mākslinieki Ruta Marta Jansone, Mārtiņš Reinbergs un Linda Jonāne.

Pasākumu īstenoja Pārdaugavas radošā centra iniciatīvas partneri – fonds INITIUM un Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejs un tas notika mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” ietvaros. Projektu atbalstīja Rīgas dome un ARKOLAT.

0000