RADI MĀRAS EZERU. Īslaicīgā notiku kafejnīca 2017

Māras ezers

20.maijā Pārdaugavas svētku ietvaros Pārdaugavas radošais centrs sadarbībā ar Arkolat Virtuves Studiju veidoja īlaicīgo notikumu kafejnīcu “Radi Māras ezeru!”.

Viens no Pārdaugavas radošā centra mērķiem ir iedzīvināt teritorijas ap Māras dīķi, Arkādijas un Uzvars parku, ar kultūras un sociālo pasākumu veidošanu pievērst uzmanību teritoriju nozīmīgumam gan pilsētvides vizuālajā, gan kultūrvēsturiskajā kontekstā.

Māras dīķis vai, kā vietējie to dēvē, – Māras ezers – ir vieta, kas vēstures dokumentos parādās jau no 13. gadsimta sākuma. 20. gadsimta sākumā teritorija bija iemīļota visu apkaimju rīdzinieku atpūtas vieta, īpaši tika baudīts ūdens tuvums ar ūdens atpūtas un spota iespējām, mājīgām kafejnīcām un ģimenēm, kas ezera krastā sauļojās.

“Radi Māras ezeru!” mērķis bija ar dažādām radošām aktivitātēm uzburt vīziju par to, kāds Māras dīķis un tā apkaime varētu kļūt jau tuvā nākotnē – apkaimes iedzīvotāju un viesu apdzīvots, ar sakārtotu infrastruktūru un kvalitatīvām brīvā laika pavadīšanas iespējām.

Visas dienas garumā Māras dīķa piekrastē kafejnīcas viesiem un aktivitāšu dalībniekiem bija iespēja klausīties dzīvo mūziku Pārdaugavas jauno, topošo un profesionālo mūziķu izpildījumā, muzikālo programmu nodrošināja studenti un skolnieki no Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas, Pāvula Jurjāna mūzikas skolas, Rīgas Doma kora skolas un Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas. Apmeklētāji varēja piedalīties radošajās darbnīcas bērniem un ģimenēm, balansa ritenīšu vienības braucienā, kopīga lielformāta Pārdaugavas ielu zīmējuma radīšanā, atpūsties uz ūdens Zorb.lv atrakcijās.

Svētkos pirmo reizi tika prezentēti Pārdaugavas dizaina apģērbi, ko radījuši Pārdaugavas radošā centra producenti sadarbībā ar mākslinieci Līva Līva. Kreklus iespējams iegādāties rakstot uz info@pardaugavasradosaiscentrs.lv un visi ienākumi tiks ieguldīti radošā centra mērķu sasniegšanai.

0000