ĪSLAICĪGS SNIEGPUTENIS ĀGENSKALNA TIRGŪ. Ziemassvētki pārdaugavas radošajā centrā

17. un 18. decembrī Āgenskalna tirgus paviljonā notika pasākums “Īslaicīgs sniegputenis Āgenskalna tirgū”.

Sniegputenis atnes pārmaiņas dabas un cilvēku ikdienā un noskaņojumā –  viss kļūst gaišāks, mirdzošāks un krāšņāks, satiksme kļūst lēnāka un trokšņi klusāki. Pasākuma veidotāji aicināja piedzīvot līdzīgas pārmaiņas Āgenskalna tirgus paviljonā, kurā divu dienu garumā puteņoja īpaša noskaņa, sirsnība, līksme un svētku gaidīšanas prieks.

Tirgus ikdienas piedāvājumu caurvīja īpašs svētku gardumu un darinājumu tirdziņš, kūpēja sildoši dzērieni un neatvairāmas svētku smaržas no kafejnīcas Hāgenskalna komūna īslaicīgās filiāles, darbojās mīļu dāvanu un rotājumu, kā arī īpašās “Svētku ķērāju” radošās darbnīcas ģimenēm un foto stūrītis. Viss tirgus pārtapa neparastā svētku prieka pilnas mūzikas un dejas piepildītā koncertzālē – dažādus muzikālus priekšnesumus sniedza viesi no Rīgas Doma kora skolas, Jāzepa Mediņa mūzikas skolas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un mākslu skolas “Baltais flīģelis”, uzstājās stepa dejas studijas “Soul tap” audzēkņi un citi.

Īpašu veltījumu svētkus gaidošajiem skanēja Ziemassvētku koncertā ZIEMAS CEĻI, kurā muzicēja komponists Valts Pūce, dziedātāji Evita Zālīte un Jānis Apeinis. Tirgu pieskandināja klausītājiem jau pazīstamās Valta Pūces ziemai veltītās dziesmas un komponista aranžētā Ziemassvētku tradicionālā mūzika.

Tirgus ir pulcēšanās vieta, kur līdztekus mīšanas procesam, jau izsenis cilvēki satikušies, apmainījušies ar viedokļiem, baudījuši kultūru, apsprieduši notikumus. Tirgus kopš seniem laikiem bijis pilsētas vai pilsētas daļas centrs ne tikai ģeogrāfiskā, bet arī emocionālā nozīmē, no tā tālāk attīstījusies pilsētas apbūve. Āgenskalna tirgus ir Pārdaugavas centrāla daļa, kas glabā potenciālu un īpašu noskaņu, un ikdienā pulcē visdažādākos cilvēkus. Pasākuma rīkotāji un atbalstītāji vēlējās radīt svētkus tirgū, lai no jauna ikvienam parādītu tā vēsturisko elpu, atmosfēru un personisko iepirkšanās pieredzi, ko neatrast lielveikalā.

Pasākums notika ar Rīgas domes, Rīgas Centrāltirgus, Arkolat un Arkolat Trauku Serviss atbalstu. Rīkoja Pārdaugavas radošais centrs un fonds Initium.

0000