Pielāgots izrādes-pārgājiena ”Mārupīte” formāts

Pielāgots izrādes-pārgājiena ”Mārupīte” formāts
07/06/2020 Pārdaugavas radošais centrs

DDT aicina izvēdināt galvu kopīgi dodoties muzikālā izrādē – pārgājienā “Mārupīte”
Kad tu pēdējo reizi esi izgājis tādā kārtīgā pastaigā pa Rīgu? Tādā pastaigā, uz kuru jāvelk gumijas zābaki un somā līdzi jāpaņem lietusmētelis? Šajā pārgājienā mēs no Māras dīķa dosimies gar Mārupīti.

Izrāde-pārgājiens “Mārupīte” veltīta 2011. gada vasarā notikušajai ekoloģiskajai katastrofai Mārupītē. Tā tiek uzskatīta par otru nopietnāko ekoloģisko katastrofu neatkarīgās Latvijas laikā. Taču tagad liekas, ka viss šis šausmīgais notikums ir tālā pagātnē. Ūdens atkal ir tikpat tīrs, cik iepriekš, pīles audzina savus pīlēnus un Rīgas mēra un vicemēra ielaistās zivis mierīgi peldās Māras dīķī. Varbūt viss ir beidzies laimīgi un Mārupītes tuvumā esošajiem iedzīvotājiem tikai laimējās ievilkt centrālo ūndensapgādi ar atlaidēm. Bet varbūt katastrofa ir vienkārši ļoti veiksmīgi paslēpusies. Tādēļ radošā komanda kopā ar skatītājiem dodas pārgājienā, lai atrastu katastrofas pēdas un atbildīgos šajā noziegumā pret dabu.

Biļetes pieejamas šeit. Katrā izrādē-pārgājienā var doties līdz 12 skatītājiem.

Režisors: Valters Sīlis
Dramaturgs: Jānis Balodis
Scenogrāfs: Ugis Berzins
Komponists: Edgars Raginskis
Izrādē piedalās: Inga Tropa, Edgars Raginskis, Valters Sīlis, Jānis Balodis

Vairāk: https://dirtydealteatro.lv/izrade/marupite/

NB!! Skatītāju tikšanās vieta ir Ojāra Vācieša muzeja pagalmā, O. Vācieša ielā 19 (Pārdaugavā). Izrādes noslēgumā skatītāju atrašanās vieta būs cita. Ļoti iesakām apmeklētājiem izvēlēties pārgājienam un attiecīgajiem laikapstākļiem piemērotu apģērbu un apavus. Daži ceļa posmi ved pa aizaugušām vietām.

Aicinām izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt izrādi, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi.