Sarunas Smiļģa kabinetā ar Gundaru Āboliņu

Sarunas Smiļģa kabinetā ar Gundaru Āboliņu
17/03/2020 Pārdaugavas radošais centrs

Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja ikmēneša “Sarunās Smiļģa kabinetā” 20. februārī plkst. 18.00 viesosies Gundars Āboliņš, kurš jau divdesmit gadus ir Jaunā Rīgas teātra aktieris.
Savu māksliniecisko karjeru viņš iesāka kādreizējā Jaunatnes teātrī, kurā 1966. gadā G. Priedes lugas “Lasīja Bebre” uzvedumā bija bērnu dārza iemītnieks. Šajā teātrī, kurš bija arī viņa vecāku lielisko aktieru Veras Singajevskas un Tālivalda Āboliņa teātris, G. Āboliņš sāka strādāt 1982. gadā pēc Dailes teātra 7. aktieru studijas beigšanas, bet no 1987. gada trīspadsmit gadus bija Dailes teātra aktieris, kurā ļoti spilgti atklājās viņa artistiskais temperaments un smalkā improvizācijas māka, kuras kvintesence bija Millera kundze, feldkurāts Kacs, Mareks J. Hašeka “Šveiks” inscenējumā 1998. gadā.
Pilsētas priekšnieks “Revidentā”, Soņa un Oblomovs, lomas izrādēs “Tālāk”, “Kabalas noslēpumi”, Vorobjaņinos “Divpadsmit krēslos” un citas tapušas Alvja Hermaņa iestudējumos, vairākus gadus G. Āboliņš ar savu meistarību un izcilām vācu valodas zināšanām ir aizrāvis arī skatītājus Austrijā, Šveicē un Vācijā. Aktieris ir lielisks stāstnieks, dažādu literāru tekstu interprets un “Sarunās Smiļģa kabinetā” skatītājiem ir iespēja pašiem uzdot jautājumus un tuvāk iepazīt G. Āboliņa radošā darba principus.