Zasulauka-Šampētera apkaimes karte

Zasulauka-Šampētera apkaimes karte
07/01/2020 Pārdaugavas radošais centrs

Sveiciens jaunajā gadā!

Mums prieks redzēt, ka apkaimes sarosās un neapstājās sevi jaunatklāt. Tā nesen izveidotā biedrība ”Zasulaukam un Šampēterim” kopā ar iedzīvotājiem radījusi apkaimju karti, kurā attēloti gan visiem zināmi punkti, kā Zasulauka stacija, Botāniskais dārzs vai F. Candera nams, kas agrāk kalpojis kā muzejs, gan arī īpaši iedzīvotāju vidū populāras vai stāstiem apvītas vietas, kā “Depo” tilta pāreja, Šampētera kāpa un Zasulauka manufaktūras tornis, kas pazīstams arī kā Šampētera “Bigbens”.

“Kartes veidošana bija izaicinājums, jo Šampētera un Zasulauka robežas, kas iezīmētas kartē, un robežas, kas iezīmētas iedzīvotāju prātos, atšķiras, tāpēc kartē esam iezīmējuši ne tikai faktiskās apkaimju robežas, bet arī tuvāko apkaimi,” stāsta Ruta Beināre, biedrības valdes locekle.

Kartes vizuālo risinājumu veidojis Zasulauka iedzīvotājs Mārcis Kārlis Marga. Savukārt kartes satura veidošanā iedzīvotāji aizpildījuši gan aptaujas par interesantākajiem punktiem apkaimē, gan ticis organizēts “Zasulauka-Šampētera stāstu vakars”, kura laikā iedzīvotāji stāstīja atmiņu stāstus un faktus par apkaimēm, kas nokļuvuši arī kartē.

Aicinām iesaistīties un sekot līdzi biedrības aktivitātēm, par ko jaunumi meklējami Facebook lapā (spiežot šeit).

Patīkamus atklājumus un tiekamies Pārdaugavas vietās!

Projektu rīko 2019. gadā dibināta biedrība ”Zasulaukam un Šampēterim”, kuras mērķi ir veicināt abu apkaimju attīstību, pārstāvot saliedētu apkaimju iedzīvotāju iniciatīvas. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.