Pirmās Adventes nedēļas ceļvedis Pārdaugavā

Pirmās Adventes nedēļas ceļvedis Pārdaugavā
01/12/2019 Pārdaugavas radošais centrs

Ziemas atnākšana saistās ar daudziem smaržīgiem, mirdzošiem un no ļaužu sarunām ņirbošiem tirdziņiem, kur atrast mīļajiem piemērotas dāvanas, garšvielām bagātu piparkūku mīklu vai Ziemassvētku dekorācijas mājai.

Kalnciema kvartālā visu decembri sestdienās un svētdienās no plkst. 10.00 līdz 16.00 notiks Ziemassvētku tirgus ar bezmaksas darbnīcām, koncertiem, grāmatu atklāšanām, street food un pop-up veikaliem. Tirgus priecēs ar unikālām, jēgpilnām un noderīgām dāvanām, kuras neatrast lielveikalu plauktos. Īpaši šogad piedāvājam savu atklājumu servisu – iespēju doties ekskursijā pie Latvijas zemniekiem un mājražotājiem, kā arī pieteikties bezmaksas tūrei Kalnciema kvartālā. Pirmais tirdziņš – jau 1. decembrī!

Gardus un skaistus labumus meklēt visu decembri var arī Āgenskalna tirgū, kā arī īpaši iesakām iepazīties vai nostiprināt pazīšanos ar Āgenskalna beziepakojumu veikaliem, kas palīdzēs saglabāt skaidru galvu pirmssvētku iepirkšanās laikā un palīdzēs veikt ilgtspējīgas izvēles. Šādi veikali Āgenskalnā nu jau kādu laiku ir divi – Zemes Draugs (Nometņu ielā 18) un Zaļais kalns (Mazajā nometņu ielā 32).

Garajos ziemas vakaros iesakām arī apmeklēt mākslas notikumus, piemēram, sākot ar Irīdas Lazdiņas gleznu izstādi ”Dārza sajūta”. Līdz gada beigām tā apskatāma Ojāra Vācieša muzejā un pati māksliniece par darbiem saka šādi: ”No agrāk attēloto žanru konkrētības jau ilgāku laiku esmu pievērsusies nosacītākai, intuitīvākai, sajūtu izraisošai gleznošanai. Vienīgi daba ir tā, kas nosaka domu emocijas. Tādēļ skatoties debesīs, vērojot ūdens plūsmu vai ieejot dārzā – viss tas – gan miers, gan klusums, gan nebeidzamā mainība rada īpašu prieka sajūtu un dod arvien jaunus impulsus.”

Trešdiena, 4. decembris

4. decembrī Kalnciema kvartālā durvis vērs arī Ziemassvētku dāvanu un sajūtu pop-up veikals. Tas darbosies no trešdienas līdz svētdienai, noslēdzoties 29. decembrī, taču sīkākiem darba laikiem sekot var, spiežot šeit.

 

Plkst. 18.00 – 19.30 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā iespēja nodoties klusumam Adventes meditācijā “Via Integralis” kontemplācijas skolotāja Ilmārs Latkovska vadībā.
Meditācijas nodarbība divās daļās ar meditāciju ejot.
! Ieeja bez maksas un bez iepriekšējas pieteikšanās.

Ceturtdiena, 5. decembris

Dzelzceļa muzejā no plkst. 18.00 līdz 20.00 notiks sietspiedes darbnīca, kas piedāvās t-kreklu vai auduma maisiņu apdruku. Tā var būt oriģināla dāvana svētkos vai labs aksesuārs paša ikdienai. Vairāk informācijas šeit.

! Dalības maksa, apdrukājot auduma maisiņu, 5,00 EUR (pieci eiro, 0 centi) un ieejas maksa muzejā pēc spēkā esošā cenrāža.
Dalības maksa bez auduma maisiņa, apdrukājot dalībnieka atnestu gaišu auduma izstrādājumu, 2,00 EUR (divi eiro, 0 centi) un ieejas maksa muzejā pēc spēkā esošā cenrāža.

Starptautiskā literatūras festivāla ”Prozas lasījumi 2019” noskaņas ienāks arī Pārdaugavā, pa dažādiem kultūrbāriem staigājot ”Satori” bāru tūrē ar rakstniekiem. Programmā tādi rakstnieki kā Daina Tabūna, Aksels Hiršs, Rvīns Varde un citi; noskaņas un lasījumi Lokālā Veldze, Vinilbārā, Dēkainī, Hāgenskalna komūnā un bārā Pils. Sīkāka informācija šeit.

! Pulcēšanās plkst. 19.30 Lokālā Veldze, Kalnciema ielā 40f, dalība bez maksas.

Sestdiena, 7. decembris

”Prozas lasījumu 2019” programmā piedāvājums arī ģimenēm – pasākums ”Vai puika vēl zīmē kaķus?” ģimeņu sestdienā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Vairāk informācijas šeit.

! Sākums plkst. 13.00, ieeja bez maksas un aicinātas ģimenes ar pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem.

Plkst. 14.00 Kalnciema kvartāla Koka arhitektūras centrā iespēja sev vai kādam citam izgatavot skaistu svētku dāvanu – sudraba rotaslietu Sudraba rotu darbnīcā kopā ar meistariem no Damberga dizaina studijas. Vairāk informācijas par darbnīcu šeit.

Kontakti, lai pieteiktos radošajai darbnīcai: raksti ziņu uz epastu silverdesign@silverdesign.eu vai zvani 29616696, Roberts.
Dalības maksa darboties gribētājiem: 30 eiro, nākot divatā 25 eiro katram dalībniekam
Cenā ietverti materiāli, tēja un kafija, instrumenti pieejami darbnīcas laikā.
Vietu skaits ierobežots.

Garšīgai sestdienai Kalnciema kvartāls un Crepes Cafe piedāvā crepes pankūku meistarklases. Tās notiek katru decembra sestdienu plkst. 16.30-18.30.

Vairāk informācijas šeit.

! Dalībnieku skaits ierobežots, vietu rezervēšana, zvanot 29558849.