Jaunumi Pārdaugavas muzejos

Jaunumi Pārdaugavas muzejos
16/10/2019 Pārdaugavas radošais centrs

Rudens ir laiks, kad ļaudis biežāk pulcējas siltās telpās, lai labā kompānijā saturīgi pavadītu garos un tumšos vakarus. Pārdaugaviešiem pavisam ērti šādus vakarus piedzīvot, regulāri apmeklējot apkaimes muzejus. Esam apkopojuši interesantus notikumus, ko piedzīvot vienam vai kopā ar draugiem un ģimeni.

19. oktobrī 13.00 izrāde „Pēc kaut kā cēla, nezināma”

J. Akuratera muzejā, O. Vācieša ielā 6a

„Būt vienam ar sevi – tā ir ļoti dīvaina lieta. Tas tikpat kā aplūkot savu dvēseli spogulī. Skaties un brīnies, kāds ērms tu esi,” – tā Anšlavs Eglītis (1906–1993) raksta laikrakstā „Latvija Amerikā” 1960. gadā savā veidotajā citātu stūrītī. Par nepieciešamību būt vienam ar sevi, par nepieciešamību ieraudzīt realitāti un par sapņa un “sirds ilgu” vajadzību Anšlavs Eglītis vēsta arī lugā „Pēc kaut kā cēla, nezināma”.

Šajā sezonā lugu iestudējusi Iļģuciema teātra studija „Rampa”, pirmizrāde bija 9. septembrī. Režisori Ināru Čaksti un teātra studiju“Rampa” īpaši saista latviešu dramaturģija – Rūdolfa Blaumaņa, Andreja Upīša, Jāņa Jaunsudrabiņa, Jāņa Akuratera, Leldes Stumbres u.c. autoru darbi ir bijuši šī teātra nesenajā repertuārā. Anšlava Eglīša lugā režisori īpaši interesē tēma par to, cik liela nozīme mūsu dzīvē ir pašu radītiem “sapņiem”.
Iļģuciema Kultūras centra teātra studija „Rampa” ar savām izrādēm Jāņa Akuratera muzejā viesojas ik gadu. Akuratera mājas interjera telpas īpašu “īstuma” gaisotni piešķir katrai izrādei. Ināras Čakstes režijā teātra studija ir iestudējusi un muzejā izrādījusi arī Jāņa Akuratera darbus – 2008. gadā „Kalpa zēnu vasaru”, 2014. gadā pasaku lugu „Šis un tas Itnekas”, 2019. gadā lugu „Taisnības meklētāji”.

Ieejas maksa – 2.00 EUR.
Skolēniem, studentiem, senioriem – 1.50 EUR.
Izrāde tiks fotografēta. Foto un video materiāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

19. oktobrī 12.30 un 14.30 ''Sapņu Skaņu Darbnīca''

Žaņa Lipkes Memoriālā, Mazajā Balasta dambī 9, Ķīpsalā

Jaunās mūzikas festivāks ARĒNA aicina uz kolektīvas improvizācijas un meditācijas stundu  neparasto skaņu ekspertu, komponistu Jēkaba Nīmaņa, Marina Gribinchik un skaņu arhitekta Maksima Šenteļeva vadībā.

Skaņa, kas evolūcijas gaitā stāvējusi pie cilvēces valodas un kultūras šūpuļa, kā pirmsvalodas komunikācijas līdzeklis vieno dažādu zemju, vecumu un interešu pārstāvjus. Trīs mākslinieki – Nīmanis, Gribinčika un Šenteļevs – izveidojuši izziņas un sadarbības platformu, kurā, apvienojot savu pieredzi un instrumentu resursus, meklē un pēta skaņas un telpas attiecības. Eksperimentāli pētnieciskā darbība notiek skaņu vingrinājumu formā, iepazīstot sevis, telpas un līdzdalībnieku izziņas iespējas. Meklējumu pamatā ir priekšstats par izpratni, kuras būtību veido trīs nosacījumi: klātesamība, atvērtība un ievērība jeb “stāša” – apzināta ieklausīšanās.

Biļetes pieejamas šeit.

Vairāk informācijas šeit.

24. oktobrī 18.00 skatuves mākslas vakars ''Monologu pārsteidzošās dīvainības''

J. Akuratera muzejā, O. Vācieša ielā 6a

Īpašu programmu, kas atklās kādas lauksaimnieces un aktrises monologu, piedāvā Jānis Liepiņš un Dailes teātra aktrise Lidija Pumpure.

Vairāk informācijas šeit.

Piedalās mūziķu ansamblis – Inese un Kristaps Gaiļi, Māra un Lauris Neikeni.

Ieejas maksa – 2.00 EUR;
skolēniem, studentiem, senioriem – 1.50 EUR.

25. oktobrī 18.00-19.30 „Mīlestības un skatuves kvēlojumā” – stāsts par Nacionālā teātra vēsturi

J. Akuratera muzejā, O. Vācieša ielā 6a

Izrāde veltīta Nacionālā teātra simts gadu jubilejai. Tā vēstīs par Nacionālā teātra 20.–30. gadu slavenībām Alisi Brehmani un Jāni Kalniņu, kuru lomās iejutīsies Nacionālā teātra aktieri Zane Jančevska un Kārlis Reijers.

Vairāk informācijas šeit.

Ieejas maksa – 2.00 EUR;

Skolēniem, studentiem, senioriem – 1.50 EUR.

26. oktobrī 19.00-20.30 ''Par normālu čali''

E. Smiļģa Teātra muzejā, E. Smiļģa ielā 37/39

Divi aktieri ar komiķa sirdi skatītājiem piedāvās izrādi, kurā atveidos bērnības draugus, kuri pēdējos 20 gadus pavadījuši pamatīgā ballītes režīmā, līdz šim liktenīgajam vakaram…

Spēlē Kristians Kareļins un Madars Zvagulis

Biļetes pieejamas šeit.

Vairāk informācijas šeit.

Paralēli pasākumiem, O. Vācieša, J. Akuratera un E. Smiļģa Teātra muzejā aicinām apmeklēt dažādas izstādes.

23. novembrī 18.00-23.00 Ozols koncertā ''Neona Pilsēta - Sāgas Noslēgums''

Dzelzceļa muzejā, Uzvaras bulvārī 2a

Koncertā tiks izpildītas visas albuma NEONA PILSĒTA dziesmas, kā arī iesildošajā daļā būs iespēja dzirdēt mini albumu “KRUĪZA KONTROLES ZĒNI”. Albums “NEONA PILSĒTA” 2018. gadā ieguva labākā hip hop albuma statusu, tajā ir iekļautas tādas kompozīcijas, kā “Stils”, “Zapte”, “Nekad”, “Personības rekords”, “Levitē” u.c., ierakstā piedalās ansis, Subdrabu sirds, rolands če, xantikvariāts, Niklāvz, Katapullt u.c. Koncerts paredzēts ar dzīvo sastāvu, kā īpašie viesi koncertā piedalīsies Sudrabu Sirds, Niklāvz. Emil, Soraya, Katapullt.

Ozols par pasākumu: “Albums NEONA PILSĒTA ir īpašs ne tikai man, bet arī lielai grupai manu klausītāju, novembrī aprit tieši viens gads kopš šis ieraksts ir bijis pieejams plašākai klausītāju auditorijai, mēs vēl nekad neesam spēlejuši visu albūmu, pilnā garumā, un par godu šim zīmīgajam notikumam esam gatavi to izdarīt īpašā gaisotnē ar īpašāku noformējumu. Ļoti gaidu visus, kam šī relīze kaut ko nozīmē.”
Biļetes pieejamas, spiežot šeit.