Atskats uz pasākumu “Māras Ezera balss. Leģendas.”

Atskats uz pasākumu “Māras Ezera balss. Leģendas.”
27/08/2019 Pārdaugavas radošais centrs

17. augustā Rīgas svētku ietvaros uz Māras dīķa un tā krastā noritēja unikāls pasākums – “Māras Ezera balss. Leģendas.” Tā laikā tika uzburta vīzija par Māras ezeru kā romantisku atpūtas vietu Rīgas centrā.  Uz ūdens peldoša skatuve, skaņas un gaisma, laivas, SUP dēļi un ūdens klātbūtne. Pasākumā izskanēja trīs īpaši  notikumam radītas koncertprogrammas, kuras veidoja tādi mākslinieki kā Jēkabs Nīnamis, Edgars Raginskis un Marija Linarte, pieaicinot izcilus Latvijas mūziķus un vizuālos māksliniekus. Jaundarbi veidoti ar Ojāra Vācieša, Jāņa Akuratera un citu leģendāru autoru vārdiem. Par īpašu svētku maltīti parūpējās Street Food Latvija komanda, kura pasākumā nodrošināja ēdināšanu ar vairāku izbraukumu restorānu palīdzību.

Īpašo atmosfēru notikumā bija iespējams radīt ar uzņēmuma “Kaamos Latvija” atbalstu. Uzņēmumu ar Māras Ezera apkaimi saista ciešas saites – 2019. gadā tas sāka apgūt bijušās zeķu rūpnīcas Aurora teritoriju radot jaunas daudzīvokļu mājas, kuras atradīsies teritorijā starp Cieceres ielu un Saules aleju paredzot 295 dzīvokļu izbūvi. Teritorijas neaprobežosies tikai ar dzīvokļiem, bet arī nodrošinās iespēju izbaudīt dabu teritorijā ap Māras dīķi. Projekts ir unikāls ar savu pieeju teritorijas vēsturiskā mantojuma saglabāšanā – 51 000 bijušās Cieres ielas fabrikas ķieģeļu ir saglabāti, atjaunoti un tiek izmantoti jaunajā projektā, atjaunojot vēsturisko fasādi, tādējādi apvienojot vēsturisko ar mūsdienīgo.

Pasākuma laikā notika arī pirmā Pārdaugavas radošā centra podkāsta epizodes ieraksts, kurš tika veltīts Pārdaugavas attīstībai. Sarunā piedalījās Pārdaugavas radošā centra vadītāja Ieva Niedre, “Kaamos Latvija” vadītājs Armands Buks-Vaivods un uzņēmējs, “K-kubā” vadītājs Ēriks Kehris. Visus dalībniekus vieno tas, ka tie ir izvēlējušies tieši Āgenskalnu, lai īstenotu savas ieceres un projektus. Daloties savā pieredzē diskusijas dalībnieki apsrieda, kas padara Āgenskalnu un plašāk skatoties Pārdaugavu īpašu Rīgas kontekstā un kā savienot vēsturisko ar moderno radot pilsētvidi. Sarunas video ierakstu ir iespējams aplūkot zemāk.

Svētku dienu un vakaru ar tā lielisko koncertprogrammu ieradās baudīt vairāk kā 3500 apmeklētāji, tādejādi jau otro gadu atbalstot“Māras ezera balsi”  un sniedzot iespēju to padarīt par tradīciju, kura, kā organizatori cer,  atzīvinās Rīgas svētkus katru gadu.

Foto: Sandis Lazda
Pasākumu atbalstīja: Kaamos Latvija, Rīgas Dome, Gemoss Latvija