Rīgas svētkos skanēs ‘’Māras ezera balss. Leģendas’’

Rīgas svētkos skanēs ‘’Māras ezera balss. Leģendas’’
16/08/2019 Pārdaugavas radošais centrs

Kā viens no galvaspilsētas svētku notikumiem jau otro gadu pie un uz Māras dīķa 17. augustā tiks īstenota īpaša fonda INITIUM un Pārdaugavas radošā centra veidota koncertprogramma ‘’Māras ezera balss”, kas caur mūziku – īpaši notikumam komponētiem jaundarbiem – savienos klausītāju ar leģendām, kuras mīt Māras dīķa un Arkādijas parka apkaimē.

Māras dīķis pagājušajā gadsimtā bijis atpūtnieku iecienīts rajons, gluži kā kūrorts teju pilsētas centrā. Ojārs Vācietis, dzīvojot tā krastā, to saucis par Māras ezeru. Šodien to apdzīvo un dažādi izmanto vietējie Pārdaugavas iedzīvotāji – dodoties vakara skrējienā apkārt dīķim, vedot bērnus uz rotaļu laukumu,  rīkojot piknikus u.c., taču svētku reizēs Māras dīķis gūst mākslinieciski romantisku gaisotni un pārsteidz ar dažādu aktivitāšu klāstu.

“Māras ezera balss. Leģendas’’ programmu veidojuši trīs mākslinieciskie vadītāji – komponisti Jēkabs Nīmanis un Edgars Raginskis, kā arī mūziķe un aktrise Marija Linarte (apvienība Space me). Īpaši notikumam tikuši sakomponēti jaundarbi – mūsdienu laikmetīgā kamermūzika ar Ojāra Vācieša, Jāņa Akuratera un citu Latvijas dzejnieku darbiem, pašiem māksliniekiem tos interpretējot visneparastākajos veidos. Leģendu balsis skanēs gan tiešā, gan pārnestā nozīmē izcilu Latvijas mūziķu izpildījumā.

Esot līdzsvarā ar ūdens ņirboņu, mākslinieki programmu izpildīs uz skatuves, kas novietota uz peldošiem pontoniem dīķī.
Nesteidzīgai pasākuma baudīšanai apmeklētājiem būs iespēja iegādāties uzkodas un atspirdzinājumus āra kafejnīcā, kas darbosies visu pasākuma laiku. Darbosies arī laivu un SUP dēļu nomas punkts, kas ļaus pietuvoties peldošajai skatuvei un mūziķiem.

Programma: 
 16.00 – 17.15 “Pārdaugava. Inspirācijas”
Jaunie un topošie Pārdaugavas mūziķi (Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola, JVLMA, Rīgas doma kora skola)
 18.00 – 19.00 “Leģendu balsis”
Jēkabs Nīmanis (klarnete), Kristaps Pētersons (kontrabass), Baiba Renerte (vokāls), Artūrs Noviks (akordeons)
 20.00 – 21.00 “Vācieša zibšņi”
Edgars Raginskis (taustiņinstrumenti), Laura Purena (vokāls), Arvīds Kazlauskis (saksofons), Elīna Endzele (sitaminstrumenti), Jānis Stafeckis (kontrabass)
 22.00 – 23.00 “Ūdens kažoks”
Mākslinieku apvienība “Space me”.

17.08. dienas pirmajā pusē no plkst. 10.30 – 14.00 ar vasarīgiem mūzikas ritmiem uz peldošās skatuves ikvienu Māras dīķa krastā sagaidīs restorāna “Dēkainis” klātās vēlās brokastis. Galdiņu rezervācija: www.bezrindas.lv.

Pasākumu īsteno fonds INITIUM un atbalsta Rīgas dome un Kaamos nekustamie īpašumi.