Ingas Žoludes romāni. Vienas dienas festivāls Hāgenskalna komūnā.

Ingas Žoludes romāni. Vienas dienas festivāls Hāgenskalna komūnā.
03/03/2019 Pārdaugavas radošais centrs

Ceturtdien, 7. martā, Hāgenskalna komūnā notiks viena vakara festivāls, kas veltīts latviešu rakstnieces Ingas Žoludes romāniem Silta zeme un Materia botanica.

Facebook pasākums šeit – https://www.facebook.com/events/2308637156072384/.

Silta zeme tika izdota 2008. gadā izdevniecībā “Dienas Grāmata”. Tā saviļņoja latviešu literāro vidi, radot līdz tam nepieredzētu fenomenu, precedentu,… – sauciet kā gribat. Un pēc desmit gadiem, 2018. gadā klajā tika laists romāna turpinājums ar nosaukumu Materia botanica.

Vakara gaitā autore lasīs romāna fragmentus, bet par Siltas zemes un Materia botanica fenomenu, tekstiem, tēliem, atmiņām, leģendām reflektēs izdevniecības Dienas Grāmata vadītāja un galvenā redaktore Dace Sparāne-Freimane, abu romānu redaktors Arvis Kolmanis, Siltas zemes grāmatas mākslinieks Jānis Indāns, Katrina Idu Krezina stāstīs par romāna Silta zeme tulkošanas procesu franču valodā.

Savus darbus ar domu par siltu zemi lasīs rakstnieki un dzejnieki Māris Bērziņš, Rihards Bargais, Kristine Ulberga, Ilmārs Šlāpins Andra Manfelde, Madara Gruntmane, Ērika Bērziņa, Osvalds Zebris, Haralds Matulis, Elvīra Bloma, Raimonds Ķirķis un citi.

Romānu teksts lielā mērā balstās uz dienasgrāmatām. Festivālā par dienasgrāmatu fenomenu miniatūru lekciju nolasīs literatūrzinātniece Eva Eglāja, bet Agnese Rutkēviča un Madara Rutkēviča, Elizabete Liepina un Anna Vilāne, kā arī Anda Lāce uzstāsies ar tēmai veltītām performancēm.

Festivālā skanēs arī mūzika no Herta He arhīviem un apvienības Maukas, klavieres spēlēs Rihards Plešanovs, skaņu meditāciju vadīs Dzintars Briedis.

Vakara apmeklētāji aicināti uzdot jautājumus, dalīties savā pieredzē par abu romānu lasīšanu un nozīmi savā dzīvē. Siltas zemes festivālu vadīs Henriks Eliass Zēgners.

Pasākuma sākums plkst. 19.00

Ieeja par ziedojumiem

Attēlu rezultāti vaicājumam “inga žolude”

Foto: Literatura.lv