Idejas 14. februārim Pārdaugavā

Idejas 14. februārim Pārdaugavā
06/02/2019 Pārdaugavas radošais centrs

Tuvojas datums, kas visbiežāk tiek saukts par Valentīndienu – 14. februāris. Visapkārt sarosās ziedu tirgotavas, kafejnīcas un restorāni uzpucē galdiņus un pilsēta pārvēršas par randiņu epicentru. Šeit apkopotas labākās vietas un pasākumi, ko apmeklēt, lai šīs dienas randiņam sekotu nākamais.

Taču esam piemeklējuši idejas, kā pavadīt laiku arī tiem, kam šī diena šogad nozīmēs neko vairāk par ceturtdienu.

 

Personālizstāde ''Kuba-Latvija'' | 10.00-21.00 Mūkusalas ielā 71

Randiņus sākt iesakām ar M Art Gallery apmeklējumu, kur jau no pirmā februāra katru dienu aplūkojama kubiešu mākslinieces Ligia Casabella personālizstāde, kas sniedz vizuālu iespēju apvienot Latvijas kultūrainavas ar eksotiskajiem Kubas skatiem.

Izstāde var būt arī estētisks baudījums vienatnē vai ar draugiem.

Ieeja bez maksas.

Tests savai drošībai | plkst. 12.00, Dzirciema ielā 16

Par savu veselību domāt ir ļoti svarīgi, tāpēc šogad 14. februārī Rīgas Stradiņa universitātē viesosies Testpunkta darbinieces un ikvienam būs iespējams veikt HIV eksprestestu.

Studenti vestibilā labprāt dalīsies ar jaunāko informāciju HIV diagnostikas un ārstēšanas algoritmos, dalīsies ar informatīviem bukletiņiem, kā arī pavadīs līdz attiecīgajam kabinetam, kur notiks testēšana.

Pasākumu veido Baltijas HIV asociācija un LaMSA, aicinot – esi drošs – pārbaudies!

 

Klusuma radošās darbnīcas bērniem | plkst. 17.00, Mūkusalas ielā 3

Ja gribās šo dienu pavadīt bez bērniem vai tieši otrādi – kopā,  iesakām doties vai bērnus ar vecmāmiņām aizsūtīt uz Latvijas Nacionālo bilbiotēku, lai caur spēlēm un dažādiem vingrinājumiem dotos klusumā un apzinātu ķermeni, elpu, domas, emocijas u.c.

Nodarbības notiek arī citos datumos – 28. februārī, 21. martā, 4. un 18. aprīlī.

Nodarbību laiki:
7-10 gadus veciem bērniem plkst. 17.30
11-14 gadus veciem pusaudžiem plkst. 18.45

Dalības maksa ­ par visām 7 nodarbībām EUR 84.
Bērniem grupā ir ierobežots vietu skaits (līdz 15 bērniem), tādēļ lūdzam pieteikties: http://ej.uz/KlusumsLNB_2019

Vecākiem dalība nodarbībā bez maksas.

Gards vakars Annas Dārzā | plkst. 18.00, Mūkusalas ielā 44

Savukārt, vakaru divatā baudīt varēs Annas dārzā, kur viesus gaidīs mūziķis Mārtiņš Balodis un šefpavāre Lauma Višņevska. Piedāvājumā karaliskas vakariņas un burvīga vakara atmosfēra.

Galdiņu rezervācija: 28822608

Iepazīties ar ēdienkarti un sekot jaunumiem FB pasākumā var šeit.

Sapnis par vasaras nakti - Linda Leen un Rihards Lībietis | plkst. 18.30, Kandavas ielā 2

Ar koncertu neona pusgaismā LU Botāniskā dārza Palmu mājā mākslinieki pieskandinās tropu dārza pilnmēness nakts atmosfēru.

Zem neona gaismēnu pielietiem palmu zariem sēdvietas būs izkārtotas tā, lai balodīši var atrast divvientulību, kāds vienītī pabūt ar mūziku un sevi vai silti saspiesties kopā ar draugiem. Gaisā, protams, Lindas oriģinālmūzika, sadziedāšanās ar cikādēm, pa kādai eksotiskai notij un, kas zin, pat parafrāze par Šekspīru.

 

Koncerts ''Mīla ir kā uguns...'' | plkst. 19.00, O. Vācieša ielā 6a

Mūziķi paši devuši koncertam pazīstamās Mārtiņa Brauna dziesmas “Mīla ir kā uguns…“ nosaukumu, ko programma saturiski turpina un izvērš.

Tas ir Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas jauktais koris – medicīnas darbinieki, kam bieži jāsaskaras ar situāciju, kad vislabākās zāles nepalīdz, kad atbilde jāmeklē citur – ticībā, cerībā, mīlestībā ­– mūzikā.  Mūzikas izpratnē un kora mākslā rūdītie diriģenti Juris Jēkabsons un Andris Gailis nav baidījušies dot jaunajām balsīm nopietnus uzdevumus gan no klasiskā, gan mūsdienu kora mūzikas repertuāra. Diriģenti strādājuši arī ar citiem koriem un ansambļiem. Piemēram, Juris Jēkabsons – ar Latvijas Universitātes kori “Juventus”, ar RTU vīru kori “Gaudeamus”, tāpat J. Jēkabsons kā solists piedalījies igauņu komponista Pētera Vehi oratorijas “Marijas Magdalēnas evaņģēlijs” atskaņojumā, ko iestudēja koris “Latvija” (diriģents Māris Sirmais), kas ieguva Baltijas Asamblejas balvu.

 

Mīlestības diena lokālā Veldze | plkst. 20.00, Kalnciema ielā 40f

Muzikālas noskaņas intīmākā gaisotnē piedāvās Lokāls Veldze un Andis Retējums.

Gatavojoties mīlestībai, ieskatīties mākslinieka izpausmēs var šeit.

 

Intervija ar Tomu Jansonu | plkst. 22.00, Nometņu ielā 49

Noslēdzošais šī ceļveža punkts ir ideja nerandiņiem. Ieteikums gan tiem, kam sarkanās sirdis ir par salkanu, gan tiem, kam interesē sabiedrībā notiekošais.

Filmas “Kriminālās ekselences fonds mākslinieks”, skandālists, Putinam līdzīgās lelles autors, monoizrādes Nāves ēnā režisors un inscenētājs, indīgo zirnekļu izlīmētājs un pretreakcijas krustugunīs bieži vien esošais – Toms Jansons viesosies Hāgenskalna Komūnā, lai atbildētu uz jautājumiem par sevi, pasauli sev apkārt un idejām, kas neliek mieru.

Intervēs žurnālists Ralfs Dravnieks.