Ivetas Vecenānes izstādes “Asna metamorfoze” atklāšana

Ivetas Vecenānes izstādes “Asna metamorfoze” atklāšana
28/01/2019 Pārdaugavas radošais centrs

8. februārī Ojāra Vācieša muzejā (O. Vācieša ielā 19, Rīgā) tiks atklāta tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes izstāde “Asna metamorfoze”.

Māksliniece ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā.
Izstādēs piedalās kopš 1986. gada. Starptautiski žūrētas un personālizstādes ir bijušas Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Somijā, Zviedrijā, Ukrainā, Itālijā, Luksemburgā, ASV, Uzbekistānā, Anglijā, Vācijā, Francijā, Krievijā, Ķīnā, Arābu Emirātos.

“Mans mīļākais darba mēnesis ir februāris, kad baltā sniega kupenas kāpj iekšā pa logu, istabā ir silti un svaigi, skan sarkana mūzika. Tad apstādinu laiku un nežēloju krāsas košumam”, tā par radīšanas mirkļiem ziemā saka māksliniece Iveta Vecenāne.

Raksturojot mākslinieces rokrakstu, ir grūti atraut skatu no krāsu gammām, kādas rada māksliniece, aužot stellēs, rakstot savos gobelēnos spēcīgus sievietes stāstus mums – par dzīvi, mīlestību, likteni, savu zemi.
Latviešu mitoloģijā Laima ir tā, kas auž jeb raksta dzīves pavedienu.
Šo sakrālo darbību var attiecināt arī uz Ivetas Vecenānes mākslu, kurā ūdensroze, stiebrs un asns, akmens, vanags, debesis un citi tēli teiksmaini vēsta par ziemeļzemes Latvijas dabas un cilvēku skaistumu.

“Asna metamorfoze” izstāde atspoguļos mākslinieces tēmas: augšanu, ziedēšanu… dažādās tekstila tehnikās.

Izstāde būs apskatāma līdz 2019. gada 12. aprīlim.

Ieejas maksa: 2.00 EUR
Skolēniem, studentiem, pensionāriem: 1.50 EUR

Facebook pasākums šeit.