Ceturtās adventes nedēļas ceļvedis Pārdaugavā

Ceturtās adventes nedēļas ceļvedis Pārdaugavā
20/12/2018 Pārdaugavas radošais centrs

CETURTDIENA, 20. decembris

10.00 – 15.00

Pārdaugavas izpilddirekcijas foajē, E. Smiļģa iela 46

Čakli darināti rokdarbi var būt brīnišķīga dāvana svētkos. Jo īpaši, ja tas sniedz atbalstu un vairo prieku.

Invalīdu apvienības ”Aizvējš” biedru rokdarbu Ziemassvētku tirdziņš gaida ciemos līdz 21. decembrim augstāk minētajos laikos.

 

Plkst. 10.00

Ojāra Vācieša muzejs, O. Vācieša iela 19

Sagaidot Ojāra Vācieša 85. dzimšanas dienu, O. Vācieša muzejā ir skatāma Dzejnieka rokrakstu izstāde “Dzeja izgudro mani”.

To apskatīt iespējams līdz 2019. gada maijam.

 

12.00 – 12.50

Kalnciema kvartāls, Kalnciema iela 35

Ar īpašu muzikālu programmu Kalnciema tirdziņā viesosies Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris. Skanēs dziesmas no sezonas repertuāra izrādēm “Kerija”, “Kabīrija”, “Spoks no Kentervilas”, “Odesa, Burvīgā pilsēta” un teātra aktieru solo dziesmām. Apmeklētājiem būs sagatavotas arī Ziemassvētku dāvanas – izlozē varēs iegūt biļetes uz zināmākajām teātra izrādēm un 30% atlaižu kuponus biļetēm.

 

Plkst. 16.00

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Humanitāro un sociālo zinātņu lasītava (2. stāvā), Mūkusalas iela 3

Tumšais ziemas laiks jau izsenis Latvijā bijis maskošanās laiks. No mājas uz māju staigāja dažādi ērmi, līdzi ņemot mūzikas instrumentus, dižu dziesmu pūru un, ielaisti mājās, pamatīgi izdancināja saimniekus un mēdza izstrādāt arī dažu veiklu joku.

Vairāk par latviešu masku gājieniem stāstīs Dr. philol., Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks Gatis Ozoliņš zinātniskā priekšlasījumā “Ziemassvētku masku gājieni dažādos laikos”.

 

Plkst. 19.00

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zāle, Mūkusalas iela 3

Latvijas Kultūras akadēmijas jauktā kora “Sōla” 20 gadu jubilejas svinību noslēgumā jeb gala koncerts “Dziedot dzimu, dziedot augu”. Koncerta divās daļās klausītāji varēs dzirdēt gan latviešu komponistu oriģinālmūziku, gan tautasdziesmu apdares.

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/68629

 

PIEKTDIENA, 21. decembris

Plkst. 11.00

NMV Emīla Dārziņa mūzikas skola, Kalnciema iela 10 k.2

Skolas lielajā zālē notiks 1.-4. klašu audzēkņu iestudējums ”Pustukšīts Ķēmrausīts un Vēja milzis”.

 

18.00 – 19.30

Kultūras centrs IĻĢUCIEMS, Lidoņu iela 27 k-2

Pašā saulgriežu vakarā Ziemassvētku sajūtās lidināties ļaus vokālā grupa ”Framest” un viņu notikums ”Ziemassvētku balsis”.

19.00 – 20.30

Jāņa Akuratera muzeja kamīnzāle, Ojāra Vācieša iela 6a

Savukārt tepat, Āgenskalnā, Jāņa Akuratera muzeja kamīnzālē aicinām uz koncertu – veltījumu Ziemassvētkiem ”Edgars Račevskis un draugi”.

Koncertā piedalās:
Juris Vizbulis – tenors,
Vīru koris “Izlase” (diriģents Edgars Račevskis),
Jauniešu koris “Resono” (diriģente Irēna Račevska).
Koncertmeistare Ilze Ozoliņa.

Programmā:
EDGARA RAČEVSKA Ave Maria, solo un kora dziesmas,
G.F.Hendeļa, J.Baha, F.Grūbera Ziemassvētku dziesmas.
Programmu vada Liene Račevska.

 

SESTDIENA, 22. decembris

9.00 – 17.00

Āgenskalna tirgus, Nometņu iela 64

Joprojām turpinās Ziemassvētku tirdziņš ar gardu karstvīnu, uz vietas gatavotiem ēdieniem, piparkūku mīklu un citiem gardumiem svētku galdam. Pagūt tikt pie labumiem varēs arī 23. decembrī, un tad, pa taisno no tirgus uz svētkiem!

 

10.00 – 16.00

Kalnciema kvartāls, Kalnciema iela 35

Arī Kalnciema kvartāla Ziemassvētku tirgū saimniekos dažādi čakli rūķi un gādās, lai apmeklētāji tiktu pie jēgpilnām dāvanām, kuras netarast lielveikalu plauktos.

Plkst. 13.00-16.00 notiks Sanctus mūzikas koncerts, pēc kura bērniem būs iespēja apgūt mūzikas teorijas pamatelementus inovatīvā spēlē, kur mūzikas mācību materiāli ir puzles un domino. Darbnīcā kopā ar muzikālās spēles izgudrotājiem Sanctus ikviens interesents varēs mācīties nošu nosaukumus un tonalitātes, kā arī salikt kādu no muzikālām kompozīcijām un pielietot tās praktiskajā darbībā.

Spēle būs saistoša ikvienam bērnam, jo mācību materiāli ir aizraujoši un saprotami, kā arī dod skaidru uzdevumu, ko ir iespējams izpildīt īsā laika posmā. Darbnīcā aicināti piedalīties interesenti no 5 gadu vecuma.

Dalība visos KK pasākumos ir bez maksas.

 

16.00  – 23.30

Materia Tējas un sarunas, Mūkusalas iela 17

Dažādi pasākumi ziemas sajūtu tveršanai notiks pašā Daugavas krastā – Plūsma.

Pasākuma programma:

16.00 – Kundalinī Joga ar Agnesi (Jaidev Kaur)

17.00 – sāksim darboties radošajās darbnīcās Liva KapraleTirkīzzila LaumiņaAgnese Blumfelde un Samanta Berena

18.00 – Ģitārspēle – Valters Kazulis ( Valters Big Band)

19.00 – Dzejas un pasaku laiks, lasīs – Teo Ignatius DundraAnna Gra un Merlin’s crystal cave

20.30 – Dj set – Ricci b2b DKRTOR (Edgars Saūl)

22.00 – Jam session
Kopā paimprovizēt dažādos mūzikas ritmos un tempos aicināti visi ar saviem skaņurīkiem. Uz vietas būs pieejami 2x ģitāras pastiprinātāji 1x bass, mikser pults 8 kanāli, 3x mikrofoni, stereo sistēma.

Ieejas maksa: 5 eur

Vairāk informācijas šeit.

 

17.00 – 19.30

Ķīpsalas halle, Ķīpsalas iela 8

Iemīļotas vecmeistaru un mūsdienu horeogrāfu dejas būs skatāmas deju lielkoncertā ”Saules spēks”, kurā piedalīsies vairāk kā 700 dejotāju no Rīgas, Mārupes un Jelgavas.

Vairāk informācijas šeit.

Biļetes: Biļešu Paradīzē

 

SVĒTDIENA, 23. decembris

9.00 – 17.00

Āgenskalna tirgus, Nometņu iela 64

Paralēli jau ierastajiem tirgus priekiem, 23. decembrī ciemosies rūķu darbnīca ”Donas”, ar kuras rūķiem kopā gatavosim savas laimes piparkūkas, kuras pēc tam varēs notiesāt uz vietas vai uzdāvināt kādam mājās. Dalībniekiem būs iespēja iejusties rūķu lomā, uzzināt par rūķu skolu un piparkūku vēsturi. Līdzi aicinām ņemt arī rūķu cepures un priekšautus!

Lai uzzinātu, ko sagaidīt jaunajā gadā, 22. un 23. decembrī Āgenskalna tirgū apmeklētāji aicināti liet laimi. Abās dienās notiks arī dāvanu saiņošanas darbnīca – nāciet ar savu vai tirgū iegādātu dāvanu un uzticiet noformējumu saiņošanas speciālistiem.

 

10.00 – 16.00

Kalnciema kvartāls, Kalnciema iela 35

Ikviens interesents aicināts kopā nosvinēt Ziemassvētkus, uzklāt vakara galdu un izdarīt pēdējo dāvanu izvēli.

Plkst. 12.00-14.00 Brūnās mājas zālē notiks videi draudzīgs dāvanu saiņošanas burziņš „Apslēp mantu!” Elīnas Pekšēnas vadībā. Nāciet ar savu iepriekš sarūpēto dāvanu (arī ar nestandarta izmēra vai formas) – saiņošanas eksperti palīdzēs rast īsto noformējuma risinājumu. Darbnīcā tiks izmantoti otrreizējās pārstrādes materiāli – saiņošanai noderēs laikraksti, papīra maisiņi, vecas kartes, audumu atgriezumi u.c. Materiāli tiks sagādāti, taču katrs aicināts ņemt noderīgas lietas arī no mājām, lai kopā no tām izveidotu asprātīgus dāvanu noformējumus.

Plkst. 11.00-14.00 „Pure Chocolate” Šokolādes muzeja rūķu vadībā ikvienam būs iespēja radīt unikālu dāvanu, paša rokām dekorējot šokolādes figūriņu no kvalitatīvas beļģu šokolādes. Dekorēšanai izmantosim dabīgus dekorus, dehidrētus ogu un augļu gabaliņus, vafeles u.c., kā arī sezonas garšvielas, kardamonu, krustnagliņas u.c. Šokolādes radošo darbnīcu vadīs „Pure Chocolate” Šokolādes muzeja gidi, kuri arī pastāstīs visu par un ap šokolādi.

Kalnciema kvartāla teritorijā skatāms vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” objekts “Švarcmuižas sila stāsti”.

Objekts realizēts ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

 

13.00 – 14.30

Rīgas Lutera draudze, Torņakalna iela 5

Ceturtajā Adventē Rīgas Lutera evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks dziesminieku koncertu cikla “Adventa mūzikas svētki Rīgā” NOSLĒGUMA KONCERTS.

Piedalās: Ieva Akuratere, Anta Eņģele, Kārlis Kazāks, Haralds Sīmanis, Silvija Silava un Sniedze Prauliņa, Laine Ligere-Stengrevica un Helvijs un Agnese Stengrevici. Koncertu vada Ēriks Pozemkovskis.

Ieeja bez maksas.