Otrās Adventes nedēļas ceļvedis Pārdaugavā

Otrās Adventes nedēļas ceļvedis Pārdaugavā
01/12/2018 Pārdaugavas radošais centrs

3. decembris

Plkst. 19.00 – 21.00

Rīgas Stradiņa universitāte, Dzirciema iela 16

Akadēmiskais orķestris ”B-Sharp” un VEF kultūras pils jauktais koris ”Dzīne” aicina uz karstasinīgu pasākumu ”Rīga – Buenosairesa”, kura programmā Astora Pjacollas ”Četri Buenosairesas gadalaiki” un Oskara Stroka “Trīs tango”.

Ieeja bez maksas.

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/events/295917304346901/

Plkst. 19.00 – 21.00

Kalnciema kvartāls, Kalnciema iela 35

Lai mājas Ziemassvētku gaidīšanas laikā tiktu pienācīgi sapostas, Kalnciema kvartāls un IK Makery aicina uz Ziemassvētku dekoru gatavošanas meistarklasi, kuras laikā apmeklētājiem būs iespēja pašiem izgatavot 18 figūru komplektu no baltā māla baltiem svētkiem.

Dalības maksa: 25 eur (iekļautas materiālu, uzkodu u.c. izmaksas)

Lūdzu, veikt Iepriekš pieteikšanās līdz 30.11.2018, rakstot Kalnciema kvartālam Facebook lapā:

https://www.facebook.com/events/803318153332553/

4. decembris

Plkst. 19.00 – 21.00

Koka arhitektūras centrs, Melnsila iela 10b

Lai svētki būtu ne tikai spoži un baudāmi, bet arī neatstātu lieku negatīvu ietekmi uz dabu, biedrība ”homo ecos:” aicina zvairīties no lielveikaliem un darināt dāvanas pašiem, izmantojot materiālus atkārtoti.

Dāvanu darbnīcā ”Glāzes no pudelēm” būs iespēja uzzināt par dažādiem upcycling materiāliem un izgatavot skaistas dāvanas

Darbnīcu vadīs mākslinieces Marta Ģibiete un Ledene, dalības maksa 20 eur. Lai apstiprinātu dalību, jāspiež poga ”iešu” šeit.

6. decembris

Plkst. 18.30 – 20.00

Žaņa Lipkes memoriāls, Mazais Balasta dambis 9

Ebreju režisors no Ludzas Hercs Franks piedzimis neatkarīgajā Latvijā, nacistu okupācijas laikā zaudējis daļu ģimenes. Šodien viņš tiek dēvēts par vienu no latviešu poētiskā dokumentālā kino tradīcijas radītājiem.

Pasākumā ”Herca Franka interviju māksla un manipulācijas. Režisors un vara” tiks izrādītas vēl neredzētas intervijas un filmu kadri, un to papildinās kinovēstures pētnieces Kristīnes Matīsas stāstījums par režisoru.

Dažādu varu cauraustā dzīve ir atcerēšanās vērta, tādēļ pasākuma veidotāji gaidīs ikvienu interesentu.

Vairāk informācijas šeit.

7. decembris

Plkst. 19.00

Dzelzceļa muzejs, Uzvaras bulvāris 2a

“Un viss tik skaidri redzams šaipusē.

Un viss tik skaidri redzams otrā pusē.” /Imants Ziedonis/

Jau astoto gadu īpaši vieglā koncertā ”Viss skaidri redzams” skanēs skaistākās fonda “Viegli” dziesmas no albumiem: “Viegli”, “Vakars.Pietura.Jasmīns” un “Loks paliek vaļā”. Uzstāsies mūziķi, kuri piedalījušies visu trīs albumu ierakstā – Renārs Kaupers, Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora), Māra Upmane-Holšteine, Raimonds Gusarevs (El Mars) kopā ar Vidzemes kamerorķestri, kā arī fonda “Viegli” draugi un atbalstītāji.

Facebook pasākums: https://www.facebook.com/events/2113994952244261/

Plkst. 20.00 – 21.30

Dēkainis, Baložu iela 12

Gatavojoties svētku mielastam, aicinām apmeklēt vīna degustāciju vakaru ar vīndari, Aizputes vīna darītavas dibinātāju Mārtiņu Santu.

2010. gadā Mārtiņam esot sācis kļūt neērti iedzert vienam, tādēļ dibināja Aizputes vīna darītavu, kas ieguvusi savu auditoriju un 2016. gadā atzīta par labāko vīna darītavu Latvijā.

Pasākums iekļaus arī vīna stāvizrādi jeb stand-up ar asprātīgām receptēm, aizraujošiem stāstiem par vīndara ikdienu un vīna gatavošanum, kā arī iespēju nobaudīt sešus labākos Aizputes vīna darītavas darinājumus, kas gatavoti no pašmāju ogām un augļiem.

Vīna degustācijas ilgums – līdz 1 h 30 min.
Dalība:15 EUR/ 1 personai; 25 EUR/ 2 personām

Piesakies laicīgi, jo vietu skaits ierobežots!
Zvani – 25605616; raksti – info@2w.lv

8. decembris

12.00 – 12.50; 13.30 – 14.20

Kalnciema kvartāls, Kalnciema iela 35

Ar īpašu muzikālu programmu Kalnciema tirdziņā viesosies Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris. Skanēs dziesmas no sezonas repertuāra izrādēm “Kerija”, “Kabīrija”, “Spoks no Kentervilas”, “Odesa, Burvīgā pilsēta” un teātra aktieru solo dziesmām. Apmeklētājiem būs sagatavotas arī Ziemassvētku dāvanas – izlozē varēs iegūt biļetes uz zināmākajām teātra izrādēm un 30% atlaižu kuponus biļetēm.

Ieeja bez maksas. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc pasākums ar iepriekšējo pieteikšanos: https://ej.uz/rfpi.

9. decembris

Plkst. 10.00 – 16.00

Kalnciema kvartāls, Kalnciema iela 35

Ziemassvētku tirgū būs Sniegpārsliņu diena – Brūnās mājas zālē bērni varēs noskatīties baleta priekšnesumu “Sniegpārsliņu deja”, bet pēc tam piedalīties baleta meistarklasē, iespējams, pirmoreiz iepazīstot baleta mākslu. Koncerta un meistarklases vadītāja – Deju skola vadītāja Anda Zīsberga un audzēknes. Baleta meistarklasei lūgums sūtīt pieteikumus uz e-pastu colourpoint.dej@gmail.com. Dalība bez maksas.

 

Plkst. 13.00 un 16.00

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zāle, Mūkusalas iela 3

Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestra Adventes koncerts ”Ziemassvētku dziesma”.

Koncertā piedalās Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris (diriģenti Jānis Retenais un Andis Karelis), solistes Brigita Čirkše, Darja Žuravļova (Vokālā nodaļa) un Paula Saija (Džeza un populārās mūzikas nodaļa). Koncertu vadīs Laura Bokta un Žanete Spirka (Mūzikas teorijas nodaļa). Režijas konsultants Jānis Kaijaks.

Ieeja bez maksas.