Kapelas ”HĀGENSKALNA MUZIKANTI” 20 gadu jubilejas koncerts

Kapelas ”HĀGENSKALNA MUZIKANTI” 20 gadu jubilejas koncerts
15/11/2018 Pārdaugavas radošais centrs

24. novembris, 18.00 – 21.00

Kultūras centrā ”IĻĢUCIEMS”, Lidoņu ielā 27/2

Pasākums iecerēts kā tradicionālā kapelu muzicēšanas stilā ieturēts koncerts – deju balle, kura apmeklētājiem būs iespēja baudīt ne vien “Hāgenskalna muzikantu” priekšnesumu, bet arī īpašo viesu – kapelu “Mingė” (Lietuva) un “Heino Tartes ja sobrad” (Igaunija) uzstāšanos.

Kapelu „Hāgenskalna muzikanti” 1998. gada izveidoja četri folkloras kopas „Dandari” muzikanti, ar vēlmi izcelt no aizmirstības un parādīt plašākai sabiedrībai mūziku un dziesmas, kas Latvijā skanējušas pirms gadiem simts un vairāk. Repertuārs, kas netika uzskatīts par īstu folkloru, bet nepiederīgs arī populārās mūzikas lauciņam. „Hāgenskalna muzikantu” mērķis bija pasniegt senās sadzīves dziesmas, ziņģes kā sava laika kultūras izjustu, nopietnu, iespējami ticamu redzējumu.

Kapelas spēles maniere balstīta tautas muzikantu spēles tradīcijās, ar atbilstošiem mūzikas instrumentiem. To visu papildina muzikantu tērpi –smokingi un dāmu kleitas, kas šūtas pēc 1900. gada Berlīnes modes žurnālu paraugiem.

Kapelā muzicē Zane Kriumane – vijole, Sandra Lipska – dūru un pogu cītaras, Rolands Zelčs – akordeons un Ilmārs Pumpurs – kontrabass un mandolīna.

Darbības laikā izdoti vairāki skaņu diski: „Nenoskārstai vaj’dzībai”(2005) ar aizpagājušā gadsimta ziņģēm un deju melodijām un „Jel kavējies…”(2009), ar populārām un mazāk zināmām 30.- 40. gadu dziesmām. Ziņģe “Pa taciņu, gar upmalu” ar Vecā Stendera vārdiem ir iekļauta mūsdienu tautas mūzikas izlasē “Sviests IV” (2011).

Ieeja bez maksas.

Pasākuma Facebook lapa:

https://www.facebook.com/events/440185129720033/