“Riga Digital Forum 18” izziņo festivāla programmu

“Riga Digital Forum 18” izziņo festivāla programmu
19/10/2018 Pārdaugavas radošais centrs

Jau šonedēļ, no 19. līdz 20. oktobrim, Rīgā, Arhitektūras un mediju centrā “H2O 6” notiks Baltijā pirmais īsfilmu festivāls, kurš vērsts uz jaunākajām mediju tehnoloģijām, to pielietojumu un integrēšanu audiovizuālo darbu estētikas un satura veidošanā – “Riga Digital Forum 18” (RDF).

Pasākuma laikā būs iespējams ne vien piedalīties informatīvās un izglītojošās lekcijas, paneļdiskusijas un meistarklasēs, bet arī nokļūt virtuālajā realitātē (VR) – kā spēlē, tā izstādē.

RDF rīko Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” sadarbībā ar “Telia Latvija”.

 Festivāla pirmā diena tiks ievadīta ar lekciju par empātijas raisīšanas iespējām, veidojot
360 grādu VR saturu, ar to saistītajiem ētiskajiem apsvērumiem un atbildību pret skatītāju. Tai sekos paneļduskija, analizējot un spriežot par 360 grādu VR video kā jaunu, savdabīgu un starpdisciplināru mediju, kurā rodamas līdzības un kopsakarības starp diviem citiem medijiem – filmu un datorspēli. Savukārt otrajā dienā nozares eksperti stāstīs par tādām tēmām kā izvēle starp digitālajiem un praktiskajiem vizuālajiem specefektiem, 360 grādu un VR tehnoloģiju ilgtspējības un turpmākās attīstības potenciāls, izcila filmēšanas drona raksturojošās īpašības, telpiskā audio loma, tā pielietojuma un veidošanas, tostarp eksperimentālās nianses 360 grādu VR ietvaros, kā arī sinhronizēto dronu tehnoloģijas izmantošanas iespējas.

 Paralēli kā 19., tā 20. oktobrī visas dienas garumā RDF apmeklētāji varēs doties ne vienā vien virtuālā piedzīvojumā, gan izmēģinot roku kādā no VR izklaides studijas “Portāls” sagādātajām spēlēm, gan baudot mākslu interaktīvā izstādē, kas ģenerēta paplašinātās realitātes (augmented reality – AR) sistēmā. Tāpat festivālā būs apskatāmi jaunākie dronu un 360 grādu VR video uzņemšanai un skatīšanai lietojamo ierīču modeļi, un tiks izrādīti RDF īsfilmu konkursa finālistu darbi. Kopumā festivāla konkursam tika iesniegti 1384 darbi no 91 pasaules valsts. Pasākuma noslēgumā norināsies konkursa uzvarētāju apbalvošana 10 nominācijās. Labākās īsfilmas autors saņems Grand Prix balvu 1000 eiro vērtībā savas turpmākās profesionālās darbības sekmēšanai.

Festivālā piedalīsies tādi nozares eksperti kā “Babahh Media” (Igaunija), “The Othvrs” (Lielbritānija), “Telia Latvija”, “DJI Latvija”, “vReach”, Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācija, Latvijas Tālvadības gaisa kuģu asociācijas (LARPAS), “Flyvision”, “SPH Engineering”, “Vividly”.

Ar konkursa dalībnieku pieteiktajiem darbiem un pasākuma pilno programmu var iepazīties projekta mājaslapā: www.rdf.lv.

RDF ir publisks bezmaksas pasākums.

Papildu informācija:

Kaspars Eglītis
Riga Digital Forum
Projekta vadītājs
Mob. tālr. nr.: 294 841 31
E-pasts: kaspars@rdf.lv