Pārdaugavas oratorija – dziesmuspēle “Torņa sindroms”

Pārdaugavas oratorija – dziesmuspēle “Torņa sindroms”
14/05/2018 Pārdaugavas radošais centrs

Komponista Jēkaba Nīmaņa Laika darbs oratorija – dziesmuspēle “Torņa sindroms” savu pirmatskaņojumu Dmitrijs Petrenko režijā piedzīvos 19. maijā plkst. 15:00 Arkādijas parka virsotnē.

Kādu dienu Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā ierodas ļoti neparasts pacients – Alīses ielas ūdenstornis. Tornis jūtas dzīvē nelietderīgs un turklāt tam vēderā iesprūdušas dziesmas. Hipokrāta zvērests neļauj ārstiem torni pamest novārtā un tādēļ tiek meklēti dažādi līdzekļi tā ārstēšanai. Palīgā steidz dzejnieki Jānis Akuraters un Ojārs Vācietis, tiek iesaistīts Rīgasūdens kungs un Pieminekļsargātāja kungs, ārstēšanas kursā iesaistās arī Āgensaklna tirgus pārdevēja un citi kolorīti Pārdaugavas personāži. Tas ir asprātīgs un nedaudz ironisks stāsts par mums pašiem, mūsu sabiedrību. Pārdaugava ir kolorīta, skaista Rīgas pilsētas daļa ar bagātu vēsturi un interesantiem iemītniekiem, kopā tie viedo savu mikropasauli, kura ir brīnišķīga un unikāla. Tomēr paralēles apkaimei, tās iemītniekiem un situācijām, kurās nonākam, mēs varam vilkt ar daudzām Rīgas un Latvijas vietām, ar mums pašiem šodien un šeit, Latvijā, dzīvojošajiem. Libreta un dramaturģijas autore ir dramaturģe Justīne Kļava dziesmu tekstu autore – dzejniece Inese Zandere.

Oratorijas pirmatskaņojumā piedalās Emīla Dārziņa jauktais koris, kamerkoris Muklajs, Babītes novada Kultūrizglītības centra koklētāju ansamblis BALTI, vadītāja Valda Bagāta, akordeonistu ansamblis “Opuss”, mākslinieciskā vadītāja Karolīna Vancāne, apvienotais Pārdaugavas jauniešu orķestris, solisti: Ieva Parša, Jolanta Strikaite, soprano, Juris Jope un Kalvis Kalniņš, diriģents – Guntars Bernāts.

Producente – Ieva Niedre

Ieeja pasākumā – bez maksas.

Projektu atbalsta: RISEBA, NMV Emīla Dārziņa mūzikas skola, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Pārdaugavas izpilddirekcija.