TREŠĀS ADVENTES NEDĒĻAS NOGALES CEĻVEDIS ĀGENSKALNĀ. Pārdaugavas radošais centrs

TREŠĀS ADVENTES NEDĒĻAS NOGALES CEĻVEDIS ĀGENSKALNĀ. Pārdaugavas radošais centrs
15/12/2017 Pārdaugavas radošais centrs

Šī nedēļas nogale āgenskalniešiem noteikti ir īpaši veiksmīga svētku sajūtas radīšanai un arī svētku dāvanu iegādei! Protams, gaidīsim pie mums arī ciemiņus no citām apkaimēm!

Lai neapjuktu lielajā piedāvājumā un neapmaldītos Āgenskalna priedēs, mēs esam izveidojuši brīvdienu ceļvedi ar mūsu ieteikumiem, kurā apkopoti notikumu 16. un 17. decembrī.

 SESTDIENA, 16.12.

No rīta mājās pabrokastojam, bet, ja slinkums gatavot pašiem, ieturamies kādā no Āgenskalna jaukajām kafejnīcām. Ziemassvētku mūzika un gardas brokastis noteikti mūs gaidīs Ciemakukulī.

Plkst. 11:00 dodamies uz Rīgas Dabaszinību skolu, kur skolas dārzā un siltumnīcās ik vienu gaidīs “Īslaicīgs sniegputenis Āgenskalnā” aplūkosim visas jaukās lietas, ko sarūpējuši mākslinieki, dizaineri un mājražotāji, radošajās darbnīcās izgatavosim svētku rotājumus un izdarīsim labo svētku darbu – iepazīsimies ar Āgenskalna aktīvo organizāciju izstrādāto Āgenskalna tirgus attīstības vīziju un, ja piekrītam – parakstām to!

Pasākumā varēs apskatīt arī RISEBA arhitektūras studentu veidotos metus un piedāvājumu tirgus paviljona un teritorijas attīstībai.

11:30 pasākuma atklāšana ar Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēkņu mežragu ansambli.

Laiks: 11:00 – 17:00

Vieta: Rīgas Dabaszinību skola Ernestīnes ielā 8A

Pilna pasākuma programma:

https://www.facebook.com/events/148579185906405/

Plkst. 12:00 Dodies uz Kalnciema kvartālu, kur kā jau katru sestdienu un, protams, jo īpaši Ziemassvētku laikā katrs var iegādāties sev un draugiem visdažādākās svētku dāvanas. Garšas un smaržas, mūzika un dažādi pārsteigumi gan mazajiem gan lielajiem jūs sagaidīs vienā no Āgenskalna romantiskākajām un noskaņu ziņā – bagātākajām vietām.  Varēsism doties “Mākslas medībās” – mākslas pop-up tirgū, kur būs iespēja iepazīt un iegādāties spilgtāko pašmāju jauno gleznotāju un grafiķu darbus: gleznas, kartiņas, rotas, galda spēles u.c. lietas, starp tiem arī mākslinieku radītas eglīšu mantiņas. Bērni un vecāki varēs apgūt galda klāšanas  un etiķetes pamatprincipus izdevniecības “Droši un koši” bērnu grāmatas “Pie galda” atklāšanas pasākumā. Pēc tam būs iespēja piedalīties arī sietspiedes darbnīcā, veidojot auduma salvetīšu apdruku.

Laiks: 10:00 – 18:00

Vieta: Kalnciema kvartāls

Papildus informācija:

https://www.facebook.com/Kalnciemaiela/

Plkst. 13:00 Varam iegriezties pie viesmīlīgās saimniecēm meistardarbnīcā “Ērikas Jostas”, kur vairākas mākslinieces būs sagatavojušas dažādus izstrādājumus no dabīgiem materiāliem: lina, ādas, zīda.

Laiks: 10:00 – 16:00

Vieta: “Ērikas jostas”, Nometņu iela 47

Vairāk informācijas:

https://www.facebook.com/events/1959829877624298/

Plkst. 14:00 jau klāt pusdienu laiks un dodamies uz 2 Wheels un restorānu Dēkainis. Omulīgajās un skaistajās koka viesnīciņas telpās un restorāniņā atkal visus priekšā gaidīs skaistas dāvanas un svētku mūzika. Dzirdējām tādas ziņas, ka andelēšanās notikšot arī brīvajās istabiņās. Tad nu tā būs tiešām ekskluzīva iespēja aplūkot arī viesnīcas numuriņus. Katrs apmeklētājs uz brīdi varēs arī iejusties priecīga sniegavīra ādā! Dēkainī noteikti varēsiet arī kārtīgi ieturēt pusdienas, lai uzņemtu spēkus tālākajam ceļam Āgenskalna Ziemassvētku noskaņās.

Vieta: Viesnīca 2 Wheels, Baložu ielā 12

Laiks: 12:00 – 17:00

Vairāk informācijas:

https://www.facebook.com/events/152432935379216/

Plkst. 15:00 tālākie ceļi var būt divi:

  • 15:00 Rīgas Dabaszinību skolas dārzā, stikla siltumnīcā koncerts “Oranžs, sarkans un sudrabaini zils”, Evita Zālīte (vokāls), Ilze Grunte (ģitāra), Ieva Nīmane (oboja)

Sildīsimies ar karstiem dzērieniem un gardiem našķiem, kamēr trīs mākslinieces mums uzburs Ziemassvētkus pasaules mūzikas noskaņās. Rotāts, mirdzošs dārzs un mūzikas skaņas noteikti uzburs svētku sajūtas.

Vieta: Rīgas Dabaszinību skola, Ernestīnes ielā 8

  • 15:00 dodamies uz LU Botānikso dārzu, kur arī būs bagātīgs svētku dāvanu tirdziņš un jauktā kora “Aura” koncerts LU botāniskā dārza šķūnī.

Vieta: LU Botāniskais dārzs, Kandavas ielā 2

Laiks: 11:00 – 16:00

Sīkāka informācija par pasākumu:

https://www.facebook.com/events/145704536084375/

Vēl šodien:

Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Plkst. 12:00 Ekskursija izstādē “Luters. Pagrieziens”

Plkst. 13:00 bērnu dzejoļu grāmatas “Piparkūkas īkšķus tur” atklāšanas svētki un tikšanās ar autoru Uldi Ausekli

SVĒTDIENA, 17.12.

Plkst. 10:00 – 16:00 Ziemassvētku tirdziņš Kalnciema kvartālā.

Ja kāds vēl nebūs paspējis Āgenskalna jaukumus izbaudīt un Ziemassvētku dāvanas iegādāties notikumiem bagātajā sestdienā, tad droši to var izdarīt svētdienā. Kalnciema kvartālā atkal rosīsies mākslinieki, amatnieki, mājražotāji, viss smaržos un garšos svētku sajūtās.