ĪSLAICĪGS SNIEGPUTENIS ĀGENSKALNĀ. ZIEMASSVĒTKU PASĀKUMS ĀGENSKALNIEŠIEM UN APKAIMES VIESIEM 16.12.2017. Pārdaugavas radošais centrs

ĪSLAICĪGS SNIEGPUTENIS ĀGENSKALNĀ. ZIEMASSVĒTKU PASĀKUMS ĀGENSKALNIEŠIEM UN APKAIMES VIESIEM 16.12.2017. Pārdaugavas radošais centrs
14/12/2017 Pārdaugavas radošais centrs

Āgenskalna kopienas Ziemassvētku pasākums “Īslaicīgs sniegputenis Āgenskalnā” no Āgenskalna tirgus tiek pārcelts uz Rīgas Dabasszinību skolas teritoriju.

Īslaicīgs sniegputenis atnes pārmaiņas dabā un cilvēku noskaņojumā – tas ir priecīga satraukuma un svētku sajūtas radītājs. Šogad Pārdaugavas iedzīvotājiem un viesiem jau otro gadu sniegputenis atnesīs arī labu mūziku, svētku dāvanas un dažādas radošās izpausmes. Pasākuma laikā būs iespēja spriest un domāt par Āgenskalna tirgus attīstību, parakstīt iedzīvotāju vīziju par tirgus attīstību.

Jau otro gadu iniciatīvas grupa Pārdaugavas radošais centrs vietējai apkaimei un iedzīvotājiem rīko Ziemassvētku pasākumu. Pagājušajā gadā pasākums tika rīkots Āgenskalna tirgū, ar mērķi parādīt, ka tirgus var būt multifunkcionāla kopienas pulcēšanās vieta un, ka Āgenskalna tirgus arhitektoniskā un kultūrvēsturiskā vērtība ir nozīmīga ne tikai apkaimes, bet arī Rīgas un Latvijas kontekstā.

Arī šogad pasākums tika plānots Āgenskalna tirgū. Pēc veiksmīgas norises pagājušajā gadā Rīgas centrāltirgus vadība un darbinieki paši aicināja organizatorus šādu pasākumu rīkot arī 2017. gadā. Pēc ārkārtas sēdes par Āgenskalna tirgus jautājumu Rīgas domes Īpašumu komitejā (28.11.2017.) pasākuma rīkotāji tika aicināti pasākumu pārcelt uz Rīgas centrāltirgu un tā rīkošana Āgenskalna tirgū vairs netika pieļauta. Organizatoriem šāds scenārijs nešķita konceptuāli atbilstošs, galvenokārt tādēļ, ka pasākums ir paredzēts vietējās kopienas attīstībai un veidots speciāli Āgenskalna tirgum. Tā nu organizatori nolēma no savas idejas neatkāpties un “Īslaicīgs sniegputenis Āgenskalnā” notiks!

2017. gada 16. decembrī no plkst. 11:00 – 17:00 ikviens interesents ir gaidīts pasākumā. Programmā būs Pārdaugavas jauno un topošo mūziķu Ziemassvētku programma, kas tapusi sadarbībā ar Rīgas Doma kora skolu un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu. No plkst. 15:00 profesionālu mūziķu koncerti: 15:00 “Oranžs, sarkans un sudrabaini zils”, piedalās: Evita Zālīte (vokāls), Ieva Nīmane (oboja), Ilze Grunte (ģitāra). Plkst. 16:00 “Klusā nakts”, piedalās: Kristiāns Krievāns (vokāls), Aija Dimza (vokāls), Jānis Sustups (vokāls), Jamie Loftus (taustiņinstrumenti).

Visu pasākuma norises laiku darbosies amatnieku, mākslinieku un mājražotāju Ziemassvētku labumu tirdziņš, radošās darbnīcas bērniem.

No plkst. 11:00 – 17:00 pasākumā būs iepējams parakstīt Iedzīvotāju vīziju par Āgenskalna tirgus attīstību un aplūkot RISEBA Arhitektūras fakultātes studentu radītos metus Āgenskalna tirgum.

Pasākuma norises vieta: Rīgas Dabaszinību skola, Ernestīnes iela 8A,

Norises laiks: 16.12.2017. plkst. 11:00 – 17:00

Informācija amatniekiem/ māksliniekiem, kas vēlas piedalīties pasākumā: info@pardaugavasradosaiscentrs.lv, ievaniedre@gmail.com

Informāciju sagatavoja:

Ieva Niedre, Pārdaugavas radošā centra kuratore, fonda INITIUM valdes priekšsēdētāja. Tel. 29722602, e-pasts: ievaniedre@gmail.com