MARIJA LUĪZE MEĻĶE. AUTORVAKARS. Hāgenskalna komūna

MARIJA LUĪZE MEĻĶE. AUTORVAKARS. Hāgenskalna komūna
10/10/2017 Pārdaugavas radošais centrs
Marija Luīze Meļķe

Ceturtdien, 19. oktobrī plkst. 20.00, kultūrvietā Hāgenskalna komūna, Nometņu ielā 49, notiks jaunākās paaudzes dzejnieces un mākslinieces Marijas Luīzes Meļķes dzejas autorvakars.

Marija Luīze Meļķe ir dzimusi Cēsīs, pašlaik dzīvo un mācās Rīgā, darbojas Popper Magazine tapšanā. Viņa glezno, zīmē, fotografē, veido ilustrācijas, vada bērnu dzimšanas dienu ballītes un dzejo. Divkārtēja “Poetry Latvia” organizēto dzejas slamu uzvarētāja, kādreizējo jauno dzejnieku apvienību Lmsīxmrkrv un 10. Bunkurs biedre. Patīk grāmatas bērniem un multenes.

Gaidāmais pasākums ir retrospektīvs dzejas lasījums, kurā autore dalīsies gan ar tekstiem no agriem pusaudzes gadiem, kuros dzeja tika lasīta šaurās, piesmēķētās telpās draugu vidū, vēl pirms kāds no viņiem saņēmās kāpt uz dzejas slama vai kādas citas skatuves, gan ar vēlāk rakstītajiem un arī vēl nepublicētiem dzejoļiem. Autore sniegs ieskatu dzejoļu tapšanā un izmantojumā, kas ne vienmēr apstājas pie vārdiem, kuri rakstīti ierastā veidā. Pasākuma noslēgumā, protams, būs iespēja uzdot jautājumus saistībā ar dzejnieces daiļradi, ja kaut kas būs palicis neizstāstīts.

Mikroskopiski rajoni

Ēnas un gaismas ir piedegušas izmisušā saulē,
Vējš ir aizmirsts pustonis pieskolas kapos.
Pārlūzis akmens, uz kura noliec zilus, oranžus
Un rozā ziedus mierinājumam.
Kā tu neredzi, cik neglīti tas izskatās?
Laika ēnā karājas eļļaina bilde
Ar noputējušiem smaidiem kā toreiz,
Piejūras atmiņā, kad sniegs piekāva nogurumu,
Pirms smiltis apsedza pilsētu.
Kā tu neredzi, cik neglīti mēs izskatāmies?

No M. L. Meļķes publikācijas “Neesam nekādi putni” žurnālā “Punctum”, 2017.

Tuvāka informācija: ebloma@inbox.lv