EIROPAS SPORTA NEDĒĻA. Latvijas Nacionālā bibliotēka

EIROPAS SPORTA NEDĒĻA. Latvijas Nacionālā bibliotēka
19/09/2017 Pārdaugavas radošais centrs
Be active

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Eiropas Sporta nedēļai veltītas sportiskas un izglītojošas aktivitātes. Šogad LNB aicina trenēt gan ķermeni, gan prātu. Dienas gaitā ikviens varēs iepazīt bibliotēkai īpaši draudzīgos sporta veidus.

Plkst. 8.00 Gaismas pils korē (11. stāvā) notiks rīta cigun nodarbība.
PIETEIKŠANĀS BEIGUSIES.

Cigun laikā būs iespējams apgūt ārstnieciskā cigun vingrojumus veselībai, kas ļaus nostiprināt ķermeni un garu, sniegs emocionālu labsajūtu un mieru, un atmodinās iekšēju laimes sajūtu. Ierašanās no plkst. 7.45 pa LNB dienesta ieeju (no Valguma ielas) brīvā un ērtā apģērbā (uz vietas būs iespējams pārģērbties). Nodarbības ilgums – 1 stunda.

Plkst. 12.00 Ziedoņa zālē būs skatāms dokumentālās filmas “Brīvības Vēstneši” seanss.

Filma vēsta par Rīgas Skeitborda skolas un Latvijas valsts simtgades svinību projekta ”Brīvības Vēstneši” tapšanu. Projekta ietvaros četru Latvijas reģionu iedzīvotāji tika iepazīstināti ar skeitborda kultūras pamatvērtībām un iesaistīti dažādās radošās aktivitātēs.

Plkst. 13.00 vecāki ar bērniem tiek aicināti asināt prātu Bērnu literatūras centrā, spēlējot spēles un minot mīklas par Latviju.

No plkst. 14.00 līdz 17.00 īpašs un nebijis notikums ātrijā – “Zināšanu grozs”. 1. stāvā būs uzstādīt īsts basketbola grozs, kur ikviens interesents varēs iemēģināt spēkus soda un trīspunktu metienos.
• No plkst. 14.00 līdz 15.00 ģimenes un citus interesentus uz soda metienu konkursu (neatkarīgi no prasmēm) aicina pieredzējusī latviešu basketboliste un Eiropas Sporta nedēļas iniciatīvas #BeActive vēstnese Liene Jansone ar ģimeni. Prasmīgākajiem – balvas!
• No plkst. 15.30 līdz 16.30 – diskusija “Zināšanas un basketbols” kopā ar sporta žurnālistu un komentētāju Anatoliju Kreipānu.

Dienas gaitā:

• Uzziņu un informācijas centrā (M stāvā) aplūkojama grāmatu izlase par sportu, veselīgu uzturu un dzīvesveidu, tostarp – Latvijas olimpiešu dāvinātās grāmatas bibliotēkai ar sportistu parakstiem un novēlējumiem.
• Vingrini prātu – aicinām ģimenes spēlēt Kultūras kanona orientēšanas spēli un iepazīt Latvijas kultūras vērtības bibliotēkā. Spēli iespējams saņemt LNB reģistratūrā.
• Konferenču centra vestibilā (-1. stāvā) aplūkojama Rīgas Skeitborda skolas projekta “Brīvības Vēstneši” foto un apgleznotu skrituļdēļu izstāde “100 brīvības mirkļi”.

***
Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas rosināta iniciatīva ar mērķi motivēt cilvēkus vairāk un biežāk būt kustīgiem, veicināt sportošanu un fizisko aktivitāti, kā arī – vairot izpratni par kustīguma ieguvumiem veselībai, darba spējām, vispārējai dzīves kvalitātei. Pasākuma galvenais moto ir #BeActive (Esi aktīvs!)

Plašāk par Eiropas Sporta nedēļu: