PASAKA PAR ATSLĒDZIŅU. Jāņa Akuratera muzejs

PASAKA PAR ATSLĒDZIŅU. Jāņa Akuratera muzejs
13/09/2017 Pārdaugavas radošais centrs
Pasaka par atslēdziņu

Dzejas dienu laikā aicinām uz Arvīda Ulmes bērnu dzejas grāmatas un CD “Pasaka par Atslēdziņu” atvēršanas svētkiem 15.septembrī plkst.16.00 Jāņa Akuratera muzejā. Pirms 20 gadiem savai mazajai meitai Unai Arvīds Ulme par prieku sacerēja pasaciņu dzejā par brīnumskaisto Atslēdziņu, kura dzīvojusi “tur aiz meža Saules zemē” un kuru nolaupa šausmu pūķis Viesulis. Tagad pasaciņa ir ieguvi vienkopus divas krāšņas interpretācijas. Ir izdota grāmata, kuru īpašu padara mākslinieces Anitas Jansones – Zirnītes ilustrācijas. Katra grāmatas lapa ir mākslinieces veidota. Māksliniece iejūtīgi, ar neviltotu sirsnību, labestību un prieku ir attēlojusi katru pasakas notikumu. Viņa radītie tēli – Dzeltenzeltainā ziedos līkstošā saules zeme, zilganpelēkie vēju dēli, pūķis Viesulis un brīnumskaistā Atslēdziņa un viņas draugi – izceļ pasakas romantisko gaisotni un iztēles spēles prieku.

Otru pasakas interpretāciju ir izveidojis mūziķis, dziesminieks Haralds Sīmanis. Pasakas grāmatai ir pievienots disks, kurš ietver Haralda Sīmaņa pirms pāris gadiem radīto pasakas teksta dziedājumu. 2014.gadā sadarbībā ar Ediju Gņedovski un “Mikrofonu ierakstu” gādību Haralds Sīmanis to ierakstīja diskā, kas ieguva mūzikas ierakstu gada balvu ”Zelta Mikrofons” kategorijā “Labākais pop albums”. Haralda Sīmaņa pasakas interpretācija ir it kā skaudrāka, dinamiskāka un izceļ pasakas notikumu dramatismu, taču valdzina ar savu patiesumu intonācijā.

15. septembrī grāmatas un diska “atslēgšanas” pasākumā Jāņa Akuratera muzejā piedalīsies Arvīds Ulme, māksliniece Anita Jansone – Zirnīte. Pasaku lasīs aktrise Zane Jančevska un izdziedās Haralds Sīmanis.

Grāmatu ar disku varēs iegādāties izdevniecības “Zvaigzne ABC” grāmatu galdā.

Ieeja Dzejas dienu pasākumā – bezmaksas.