ĻOTI BALTA NAKTS PĀRDAUGAVĀ. Ceļvedis

ĻOTI BALTA NAKTS PĀRDAUGAVĀ. Ceļvedis
09/09/2017 Pārdaugavas radošais centrs
Baltā nakts

ĻOTI BALTA NAKTS PĀRDAUGAVĀ

Mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts” Pārdaugavas iedzīvotājus un ciemiņus Daugavas kreisajā krastā pārsteigs ar 17 dažādiem pasākumiem.

Visa vakara un nakts garumā ikvienam būs ko darīt pie mums Pārdaugavā.

Lai lielajā pasākumu klāstā neapjuktu un varētu redzēt, dzirdēt un sajust maksimāli daudz, esam izveidojuši maršrutu ar mūsu ieteikumiem un laika tabulu. Rakstā atradīsiet visu informāciju un pasākumu norišu laikus.

16:00 Sāc vakaru kādā no Pārdaugavas jaukajām kafejnīcām , restorāniņiem vai krodziņiem, tā kā daudzos no tiem vakarā ir sava programma, tad iesakām iet uz kādu, kur vakara gaitā nebūs jāatgriežas, piemēram, Cepienu Meža ielā vai Fazendu Nometņu ielā un tālāk dodies uz augstkols RISEBA mediju centru H2O6!

18:00 cirka grupas „SISUS SIRKUS” (Somija) izrāde.

RISEBA H2O6 zālē „Aistere” ar izrādi „Mosh Split” viesosies cirka mākslas trupa „Sisus Sirkus” no Somijas. Piecas mākslinieces, kuras beigušas Lahti cirka skolu Somijā un specializējas dažādās disciplīnās, priecēs ar humora un enerģijas pilnu izrādi par mīlestību, draudzību un rūpēm vienam par otru. Izrāde vēršas pret šaurvirziena domāšanu, jebkāda veida diskrimināciju un seksismu.

„Mosh Split” iekļauj dažādas cirka disciplīnas, tostarp akrobātiku divās gaisa šūpolēs, ķīniešu kārti, cirka ratu, pāru akrobātiku u.c. Izrāde ir piemērota plašam skatītāju lokam – visiem vecumiem un tautībām.
Otrā izrāde – 22:00
Adrese: Aisteres iela 2

Pēc cirkus vērošanas mazliet jāpadarbojas pašam, tādēļ dodamies uz Pāvula Jurjāna mūzikas skolu, kur izcilas klsiskās mūzikas pavadībā būs iespējams vērot ūdens gleznošanas performanci un iemēģināt roku arī pašam.

19:00 EBRU mākslas un mūzikas sintēze Pāvula Jurjāna mūzikas skolā

Projektu veido trīs māksliniecisku izpausmju apvienojums. Tās ir mūzika, vizuālā māksla un praktiskā radošā darbnīca, kas savā starpā mijiedarbojas un papildina viena otru. Apmeklētāji tiek aicināti baudīt audiovizuālu koncertpriekšnesumu, kurā mūziku kameransambļa sniegumā papildina ebru (gleznošanas uz ūdens) priekšnesums dzīvajā izpildījumā, kas tiek projicēts uz ekrāna mūziķu fonā.
Pārējie koncerti: 21:00 un 23:00

Adrese: Baložu iela 27

Pēc audiovizuālā piedzīvojum – laiks atspirdzinošam dzērienam. Dodamies pāri ielai un izpētām jauno Pārdaugavas kultūrtelpu “Balodis”

20:00 Room 7, interaktīvs piedzīvojums kultūrbārā “Balodis”

Video mākslinieka Riharda Gēča un scenogrāfes Annas Miesnieces radīts interaktīvs piedzīvojums HOSTELĪ, kurā aicināti piedalīties visi „Baltās nakts” apmeklētāji. Audiovizuālā darba norises vieta ir kāda no hosteļa istabām, kas šovakar rezervēta piedzīvojumam divatā.

Performances norises laiks: 20:00 – 3:00
Adrese: Baložu iela 16

Laiks nelielai uzkodai un, iespējams, ekstrēmākajam kultūras baudījumam “Baltajā naktī” –

21:00 Motociklu sinfonija restorānā “Dēkainis”

Vai seši motocikli ar savu motora rēkoņu spēj izpildīt klasisku simfoniju?
Spēj, ja rēkoņas ir gana atšķirīgas, ir pietiekami traks diriģents un viens patiešām profesionāls mūziķis, kurš notur toni. Skaņdarbs, kura atskaņošanā piedalīsies čellists un seši dažādas jaudas un dzinēju tipa motocikli. Katra spēkrata dzinējs skan atšķirīgi, tādēļ, kombinējot motora skaņas un ritmiski paaugstinot motociklu dzinēju apgriezienus, veidojas savdabīga kompozīcija. Darba pamattēmu spēlēs profesionāls čellists.

Pārējie norises laiki: 22:00, 23:00
Adrese: Baložu iela 12

22:30 Kalnciema kvartālā brīvdabas koncerts ar laikmetīgo ērģeļmūziku. Ērģelnieka un komponista A. Kalēja un dziedātājas M. Dēringas (M. Dering, Vācija) koncerts, kurā būs dzirdamas klasiskas, laikmetīgas un pat džeza kompozīcijas.

Šogad Kalnciema kvartālā „Baltās nakts” ietvaros norisināsies novatorisks klasiskās un laikmetīgās skaņas un gaismas projekts „Brīvdabas koncerts ar laikmetīgo ērģeļmūziku”. Performance būs tembra ceļojums apziņā, kas, vienlaikus vadot gaismas impulsus un skaņas plūduma ritmu, ļaus šim ceļojumam būt iespējami krāšņam.
Jutīgi gaismu kanāli reaģēs uz skaņas vibrācijām, radot ekvivalentu gaismas avotu rotaļu dzirdamajai muzikālajai līnijai gan spožuma, gan nokrāsu diapazonā. Koncerta laikā katram instrumentam tiks pieslēgts individuāls skaņas noņēmējs, ļaujot šī instrumenta izdalītajai skaņai reaģēt ar savu gaismas kanālu.

00:00 Baltā nakts uz AB dambja. Apvienības „Gas of Latvia” mūzikas un video projekciju performance

„Gas of Latvia” (Andris Indāns skaņa, Zane Zelmene video) audiovizuāla performance.
Skaņas mākslinieks un komponists Andris Indāns nodarbojas ar mūziku kopš astoņdesmito gadu beigām, viņa projekts „Gas of Latvia” ir uzskatāms par vienu no ievērojamākajām parādībām Latvijas eksperimentālajā elektroniskajā mūzikā.

Visa nakts progrmma:

19.00–20.20 Gundars Rullis.

20.20–21.30 Āra kino Japānas mediju mākslas festivāla programma.

22.30–23.30 Āra kino „AG Kurzfilm” īsfilmu programma.

23.30–00.30 Apvienības „Gas of Latvia” mūzikas un video projekciju performance.

00.30–3.00 Japānas mediju mākslas festivāla un „ARS Electronica” festivālu programmu demonstrācija.

Vēl ir spēks kaulos? Dodamies izpurināt matus uz ballīti!

1:30 MVT vasaras māja. Make love not war! Dzejnieku diskotēka

Jau otro gadu interneta žurnāls „Satori” sadarbībā ar fondu „Mākslai vajag telpu” festivāla „Dzejas dienas” noskaņās un mūsdienu mākslas foruma „Baltā nakts” ietvaros ikvienu dzejas, mākslas, mūzikas un nakts dzīves mīļotāju aicinās uz dzejnieku diskotēku. Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad diskotēkā mūziku aicināti spēlēt 12 pašmāju dzejnieki, kuri lasīs savus svaigākos dzejoļus un atskaņos pašu izvēlētu mūziku, kas saspēlēsies ar tēmām, par kurām savos darbos reflektē Latvijas laikmetīgās mākslas patriarhs un ikona Andris Grinbergs, kuram veltīta šīs sezonas MVT Vasaras mājas izstāžu sērija „Ārup. Andris Grinbergs”. Iedvesmojoties no Andra Grinberga brīvā gara, dzejnieku diskotēkai šogad dots hipijisks nosaukums – „make love not war”.

Adrese: Kalnciema iela 36/38

Vakara kopējā programma:

19.00–23.00 Jaunākajiem „Baltās nakts” baudītājiem radoši izglītojošā darbnīcā būs iespēja veidot pašiem savus gaismas objektus no gaismas diodēm, luminiscējošām krāsām un atstarojošiem materiāliem.
21.00–22.15 Trio „Ekvinoks” (J. Pelše (ērģeles), A. Grimms (ģitāra), I. Kalniņš (perkusijas).
22.30–24.00 Ērģelnieka un komponista A. Kalēja un dziedātājas M. Dēringas (M. Dering, Vācija) koncerts, kurā būs dzirdamas klasiskas, laikmetīgas un pat džeza kompozīcijas.
Adrese: nu jūs taču zināt! 🙂

Tuvojas pusnakts, bet Baltā nakts ne tuvu nebeidzas. Dodamies uz Tuvo Pārdaugavu, ja sagurums liels, lecam tramvajā!

23:30 Gints Gabrāns, SAN – virtuālās mākslas objekti reālā vidē. Mūkusalas Mākslas salona apkaime.

„SAN” ir vidē ieausta jauna planetāra mēroga virtuāla telpa neierobežotai radošai brīvībai, kas kļūst redzama ar bezmaksas aplikācijas „SAN” starpniecību. Viedtālruņa vai planšetdatora īpašnieks „SAN” objektu – virtuālo skulptūru – parādi var aplūkot, ejot pa Daugavas abu krastu promenādēm no Akmens tilta līdz Salu tiltam. Pārdaugavā, Mūkusalas Mākslas salonā, kas uz laiku ir kļuvis par „SAN” informācijas centru, „Baltās nakts” apmeklētāji var veikt holoportāciju un nosūtīt savu 3D modeli uz jebkuru paša izvēlētu pasaules malu.
Adrese: Mūkusalas iela 42

00:00 Baltā nakts uz AB dambja. Apvienības „Gas of Latvia” mūzikas un video projekciju performance

„Gas of Latvia” (Andris Indāns skaņa, Zane Zelmene video) audiovizuāla performance.
Skaņas mākslinieks un komponists Andris Indāns nodarbojas ar mūziku kopš astoņdesmito gadu beigām, viņa projekts „Gas of Latvia” ir uzskatāms par vienu no ievērojamākajām parādībām Latvijas eksperimentālajā elektroniskajā mūzikā.
Visa nakts progrmma:
19.00–20.20 Gundars Rullis.
20.20–21.30 Āra kino Japānas mediju mākslas festivāla programma.
22.30–23.30 Āra kino „AG Kurzfilm” īsfilmu programma.
23.30–00.30 Apvienības „Gas of Latvia” mūzikas un video projekciju performance.
00.30–3.00 Japānas mediju mākslas festivāla un „ARS Electronica” festivālu programmu demonstrācija.

Vēl ir spēks kaulos? Dodamies izpurināt matus uz ballīti!

1:30 MVT vasaras māja. Make love not war! Dzejnieku diskotēka

Jau otro gadu interneta žurnāls „Satori” sadarbībā ar fondu „Mākslai vajag telpu” festivāla „Dzejas dienas” noskaņās un mūsdienu mākslas foruma „Baltā nakts” ietvaros ikvienu dzejas, mākslas, mūzikas un nakts dzīves mīļotāju aicinās uz dzejnieku diskotēku. Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad diskotēkā mūziku aicināti spēlēt 12 pašmāju dzejnieki, kuri lasīs savus svaigākos dzejoļus un atskaņos pašu izvēlētu mūziku, kas saspēlēsies ar tēmām, par kurām savos darbos reflektē Latvijas laikmetīgās mākslas patriarhs un ikona Andris Grinbergs, kuram veltīta šīs sezonas MVT Vasaras mājas izstāžu sērija „Ārup. Andris Grinbergs”. Iedvesmojoties no Andra Grinberga brīvā gara, dzejnieku diskotēkai šogad dots hipijisks nosaukums – „make love not war”.
Adrese: Kalnciema iela 36/38

Un pārējie pasākumi, kurus aicinām apmeklēt Baltās nakts ietvaros Pārdaugavā:

Latvijas Nacionālā bibliotēka.
Filmas „Brīvības vēstneši” pirmizrāde, fotoizstāde, skeitborda paraugdemonstrējumi.
Izstādes atklāšana plkst. 19.00
Dokumentālās filmas seansi plkst. 20.00, 21.00, 22.00 un 23.00

Hartmaņa muižas parkā, Kalnciema ielā 28 vides instalācija “Daba ir mūsu mājas”
20:00 – 1:00
Back to the 80’s vinila plašu diskotēka Vinila bārā
22:00 – 2:00, Kalnciema iela 39

Baltā nakts ar Dambi lokāļā Veldze,
22:00 – 3:00, Kalnciema iela 40F

Fotoizstāde ĀGENSKALNS, Pētera Zālīša fotostudija,
21:00 – 2:00, Kalnciema iela 40E

Baltās dziesmas Hāgenskalnā, dzīvā karaoke Hāgenskalna komūnā,
21:00 – 24:00, Nometņu iela 49

VIRS-ZEMES, dzīvā mūzika un multimediālas performances tējnīcā Matērija,
20:00 – 2:00, Mūkusalas iela 17

Ilūziju spēles. Mūzika un performances Rīgas Katoļu ģimnāzijā,
18:00 – 22:00, O. Vācieša iela 6

Baudi un piedalies Baltajā naktī Pārdaugavā!
Sīkāka informācija par pasākumiem: www.baltanakts.lv