DĀRZA SVĒTKI. MARIJAI LEIKO 130. Pārdaugavas radošais centrs

DĀRZA SVĒTKI. MARIJAI LEIKO 130. Pārdaugavas radošais centrs
12/08/2017 Pārdaugavas radošais centrs
Marijai Leiko 130

Džezs, mēmais kino un bohēma Rīgas svētkos – Marijai Leiko 130.

Džeza mūzika augusta naktī, noslēpumainā un maģiskā kino pasaule, kino zvaigznes stāsts, vīns un deja – tā, ar dārza svētkiem 20. gadsimta 20. – 30. gadu stilā, 19. augusta nakti Rīgas svētku viesi pavadīs Dailes teātra režisora Eduarda Smiļģa bohēmas apvītajā Pārdaugavas dārzā.

Marijas Leiko dzimšanas dienas svinības būs interaktīvs hepenings, kurā ikviens apmeklētājs kļūst par pasākuma daļu – Marijas viesi, ar kuru tieši tāpat kā šodienas dārza svētkos var atgadīties vasaras naktij raksturīgi notikumi: saviesīgas sarunas, negaidīta kavaliera uzrašanās, viesis var kļūt par liecinieku kādai karstasinīgai diskusijai vai tikt ierauts dejas virpulī. Piedalīties vai nē – tas jau paliek katra paša ziņā. 

Vakara programma

No astoņiem vakarā līdz pat pusnaktij pasākumā skanēs laikmetam raksturīga dzīvā mūzika, darbosies mēmā kino aksesuāru darbnīcas, jaunie un topošie aktieri iejutīsies kinozvaigznes viesu tēlos, performances sniegs laikmetīgās dejas horeogrāfi, caur sarunām un video projekcijām apmeklētāji uzzinās Marijas Leiko dzīvesstāstu Kādā no saviem daudzveidīgajiem veidoliem un sejām, vasaras nakts aizsegā savus viesus apmeklēs arī pati dīva. Laikmetam raksturīgu mūziku izspēlēs un izdejos džeza kvartets “FourWhiteShirts”, stepa dejas grupa Soul Tap, laikmetīgās dejas kompaija ĀRĀ. Īpašie Marijas Leiko dzimšanas dienas viesi: Latvijas Nacionālā teātra aktrise Madara Botmane, dziedātāja un aktrise Marta Grigale, pianists Jānis Miltiņš, prof. Jānis Siliņš un prof. Inga Pērkone.

Visu pasākuma laiku darbosies kafejnīca, notiks muzeja ekskursijas gida pavadībā, kā arī būs iespēja apskatīt mākslinieces A. Beļcovas gleznoto Marijas Leiko portretu.

Vakara sākums 20:00.

Rīgas Svētki Pārdaugavā!

Marijai Leiko 130