IZSTĀDE “ATDZIMŠANA”. Kalnciema kvartāls

IZSTĀDE “ATDZIMŠANA”. Kalnciema kvartāls
01/07/2017 Pārdaugavas radošais centrs
IZSTĀDE "ATDZIMŠANA"

Par izstādi

Harmonija starp dažādām gludām un visraupjākajām šo elementu daļām, kas aicina pakavēties, klaiņot ar skatienu, novērot vai arī sapņot par dažām detaļām.

Par mākslinieku

Prestižās Parīzes Mākslas augstskolas absolventa Patrika Peltjē pirmā interese par betonu sāk izpausties 1990. gados. Savukārt kopš 2010. gada mākslinieks pievēršas tikai šī vienkāršā materiāla izpētei, kas, nonākot viņa rokās, tiek pilnveidots: viņš to pārveido un idealizē savienojot ar koku, akmeni un krāsu pigmentiem, lai radītu poēzijas pilnus darbus. Kā stāsta pats tēlnieks, viņš izvēlējies betonu, jo tas ir „pieticīgs un neizteiksmīgs materiāls, kas atbilst [maniem] centieniem pēc vienkāršības un atturības”.

Patrika Peltjē izstādē iepazīsiet viņa veidotās masīvās un raupjās, bet vienlaikus arī apbrīnojami vieglās un harmoniskās skulptūras.

Izstāda apskatāma no pirmdienas līdz sestdienai no 10.00-16.00, svētdienās slēgts. Izstāde būs apskatāma  līdz 14 .jūlijam.

Ieeja bez maksas.

Izstāde notiek Francijas institūta Latvijā 20 gadu jubilejai par godu rīkotās pasākumu programmas ietvaros. No 13.-15. jūlijam Kalnciema kvartālā norisināsies nedēļas nogale Francijas krāsās – brīvdabas koncerts, franču kino klasikas brīvdabas seanss, izstāde, tirgus ar Francijas gardumiem un darbnīcas bērniem.