VALMIERAS DIENA. KALNCIEMA KVARTĀLA TIRGUS. Kalnciema kvartāls

VALMIERAS DIENA. KALNCIEMA KVARTĀLA TIRGUS. Kalnciema kvartāls
31/05/2017 Pārdaugavas radošais centrs

“Kultivējam teātri” – ar šādu moto Kalnciema kvartāla tirgū 10.jūnijā norisināsies Valmieras diena, kurā aktivitātes ģimenēm un bērniem piedāvās “Valmieras vasaras teātra festivāls. Bērni”. Spēlēšana un spēlēšanās, teātra darbnīca bērniem, sētas spēles, festivālam radītā “Gardu muti” zeltera provēšana – norises, kurās no plkst.11.00 līdz 16.00 aicināti piedalīties mazi un lieli teātra mīļi.

Kalnciema kvartāla tirgū starp amatnieku darinājumiem, gardumiem, čalām un soļu dipoņas sliesies siltumnīca, kur, bērnu un teātra mākslinieku aprūpēts, “dīgs” teātris. Izrāde “izaugs”, bērniem rosoties darbnīcā. Līdzi aicinām ņemt lelles un citas mantas, kas savu laiku nokalpojušas, bet kurām ir iespēja dot otru dzīvi, iesaistot teātra izrādē.

Izveicība, acīgums un veiklība dažādās pagalmu spēlēs parādīs, cik jautri var būt kopā ar citiem “sētas bērniem”. Tāpat apmeklētāji tiks aicināti apmeklēt radošās darbnīcas, kur varēs krāsot, līmēt un zīmēt festivāla plakātus, kā arī radīt savu versiju festivālam veltītā īpašā zeltera etiķetei. Rīgā 10.jūnijā būs pat Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka posms.

Kā jau tirgum piederas, visu dienu norisināsies arī festivāla “ražas” andelēšana – varēs iegādāties biļetes gan uz festivālu, gan Valmieras teātra izrādēm, kā arī viesizrādēm Rīgā. Tāpat galvaspilsētā ar mērķi nonākt apmeklētāju tirgus grozos rindosies Valmierā un apkārtējos novados tapuši mājražotāju un amatnieku izstrādājumi.

Gaidīsim 10.jūnijā Kalnciema kvartāla tirgū, lai kopīgi ieskandinātu “Valmieras vasaras teātra festivālu. Bērni”!

Valmieras vasaras teātra festivāls notiks no 4. līdz 6. augustam un šogad būs veltīts bērniem, jauniešiem un ģimenēm. Tajā pirmizrādes piedzīvos septiņi iestudējumi. Turpinot pagājušā gadā veiksmīgi iesākto tradīciju, izrādes tiek veidotas īpaši šim notikumam un norisināsies dažādās vietās Valmieras pilsētvidē: pagalmos, pazemes autostāvvietā, mežā, Gaujas upes krastos, mēbeļu veikalā un citviet. Paralēli bērnu programmai būs arī pērn festivālam tapušās skaņas izrādes “Purva bridējs. Ciltskoks.” pirmatskaņojums Gaujas Stāvajos krastos, brīvdabas kino vakari, pagalmu spēļu čempionāts, gastronomiskie piedzīvojumi un diskusijas. Ir jau pieejamas festivāla trīs dienu biļetes, savukārt no 1.jūnija varēs iegādāties arī biļetes uz katru izrādi atsevišķi.