SKEITBORDA VASARAS SEZONAS ATKLĀŠANA. Latvijas Nacionālā bibliotēka

SKEITBORDA VASARAS SEZONAS ATKLĀŠANA. Latvijas Nacionālā bibliotēka
25/05/2017 Pārdaugavas radošais centrs

Atklāsim vasaras skeitborda sezonu pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas kopā! Vienlaikus prezentēsim renovēto Gaismas pils priekšlaukumu jeb skeita spotu, kas atjaunots, pateicoties starptautiski atzītā latviešu skeitbordista Madara Apses iniciatīvai.

Plkst. 13.00 notiks priekšlaukuma renovācijas kampaņai un tās atbalstītājiem veltītas īpašas goda plāksnes atklāšana. Savukārt pēc tam sadarbībā ar “Tikari Skateshop” apmeklētājus priecēs skeitborda paraugdemonstrējumi un konkursi.

Pasākuma gaitā interesenti varēs piedalīties arī Rīgas Skeitborda skolas meistarklasēs bērniem un jauniešiem bez iepriekšējas skeitošanas pieredzes. Inventāru tam nodrošināsim uz vietas . Paralēli noritēs kadru uzņemšana filmai “100 brīvības mirkļi”, kas ir daļa no projekta “Brīvības vēstneši” – Rīgas Skeitborda skolas veltījuma Latvijas valsts simtgadei.

Par muzikālo noformējumu rūpēsies “Red Bull” audio mašīna un DJ. Ikviens aicināts iestiprināties ar gardiem burgeriem un atspirdzinājumiem kafejnīcas “Ezītis miglā” izbraukuma stendā.

***
2016. gadā M. Apse uzsāka līdzekļu vākšanas kampaņu, lai atbalstītu LNB priekšlaukuma renovāciju. Aicinājumam palīdzēt atsaucās gan privātie ziedotāji, gan uzņēmumi – “Red Bull”, “DC Shoes”, “Nixon” un “Didrihsons un Didrihsons”, tādējādi kopīgiem spēkiem finansējot bojāto granīta plākšņu, margu, koka soliņu un citas infrastruktūras nomaiņu pret jaunu, atbilstošu, – kas spēj izturēt ekstrēmo sporta veidu (skeitborda un in-line jeb skrituļslidošanas) pārstāvju braukšanas un lēkšanas radīto slodzi.

LNB priekšlaukums Mūkusalas ielas pusē ir kļuvis par kulta vietu Latvijas un ārzemju ekstrēmo sporta veidu piekritēju vidū. Šo vietu var nodēvēt arī par “mūsdienu moderno skeitparku”, kas lieliski iekļaujas pilsētvidē un sekmē Daugavas kreisā krasta radošo un sportisko rosību un potenciālu.