PRIECĪGU 4. MAIJU VISAI LATVIJAI. Pārdaugavas radošais centrs

PRIECĪGU 4. MAIJU VISAI LATVIJAI. Pārdaugavas radošais centrs
04/05/2017 Pārdaugavas radošais centrs

Priecīgu 4. maiju Latvijai, Rīgai un Pārdaugavai!

Šī diena Latvijas vēsturē ir tik pat nozīmīga kā 18. novembris, tāpēc mēs, Pārdaugavas radošais centrs, aicinām Jūs rītdien veltīt laiku sev, saviem tuvajiem un savai apkaimei, lai ar pilnu krūti svinētu to, kas Latvija ir Tev. Paskatoties uz to, kas rītdien programmā, ir ļoti daudz labu iemeslu, lai paliktu Daugavas kreisajā krastā un svinētu šo dienu Pārdaugavā.

Mūzikas mīļotāji savu dienu varēs iesākt Imantas kultūras centrā, kur 13:00 ar Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gada dienai veltītu koncertu uzstāsies Marija Naumova. Koncertā skanēs dziesmas no dziedātājas jaunā albuma “Uz ilūziju tilta” un nesenās koncertprogrammas “Līdz gaišām asarām.” Klausītāji varēs baudīt vairāku tautu, valstu un gadsimtu romanču skaņas. Būs pa kādai dziesmai arī Raimonda Paula daiļrades cienītājiem.

Tiem, kuriem 4. maiju patīk pavadīt brīvā gaisotnē, draudzīgā atmosfērā un sarunās par svarīgo pa prātam varētu būt Baltā Galdauta svētki, kuri sāksies 14:00 Ojāra Vācieša muzejā. Līdz jāņem groziņš ar našķiem un labs garastāvoklis. Laiks paies baudot dzīvi, iepazīstot savus kaimiņus, runājot par paveikto un plānojot darāmo. Šī būs arī lieliska iespēja iepazīties ar Pārdaugavas Radošā centra komandu.

Kalnciema kvartāls šogad aizsāk jaunu 4. maija  tradīciju ar pasākumu NeatkaRĪGA. Pasākums plānots dažādām auditorijām. No plkst. 17:00 – 19:00 radošas aktivitātes bērniem un jauniešiem Jaunsargu vadībā; 18:00 – 20:00 LR Zemessardzes bigbends ar solistiem Ediju Šnipki un Alisi Kanti ar svētku koncertprogrammu, kurā būs labi zināmi un tautā iemīļoti skaņdarbi, kuriem dziedāt līdzi; 20:00 – 21:00 Imanta Dakša koncerts; 21:00 – 00:00 Nacionālā Kino centra “4.maija filmu maratona” seanss, ar filmu programmu sīkāk iespējams iepazīties Kalnciema kvartāla Facebook.com lapā.

Vēsturiskajā, Konstantīna Pēkšēna projektētajā ēkā, kur 1907. gadā sāka darboties elektrisko lampu fabrika “LUX”, tagad iemājojis lokāls Veldze. Jaunajā vietā var gan gardi paēst, gan klausīties dažādu stilu latviešu mūziku. 4. maijā Veldzē īstenās maija noskaņās – “Lietotas mēbeles no Holandes” – puķu bērni, mīlestība, kas virmo gaisā un dziesmas par smeldzi dzimtajā valodā. Arī apmeklētāji aicināti ierasties atbilstoši puķainā un košā apģērbā.

Visi pasākumi ir bez ieejas maksas, tā kā Pārdaugavā ik vienam iespējams baudīt plašu un augstvērtīgu kultūras programmu. Protams, daudzas iemīļotās vietas ir atvērtas apmeklētājiem un arī mūsu kafejnīcās un krodziņos būs iespējams pamieloties un pavadīt laiku draugu un ģimenes lokā. Ja kādu pasākumu esam piemirsuši, droši, rakstiet un ziņojiet, labprāt pavēstīsim par to sociālajos medijos!

Gaidīsim Pārdaugavā arī Daugavas labo krastu!