ANALOGAIS KINO KOMŪNĀ. Hāgenskalna komūna

ANALOGAIS KINO KOMŪNĀ. Hāgenskalna komūna
01/05/2017 Pārdaugavas radošais centrs

HK jaunā bārmene Ieva Balode, kas citiem zināma kā eksperimentālā kino festivāla “Process” direktore, kā arī analogo mediju māksliniece, trešdienās piedāvās neparastas kino skates uz 16mm kino projektora.

Būs skatāmas senas kino filmas analogā formātā no Ievas personīgā arhīva. Tās ir gan dokumentālas filmas par Padomju savienību, par Latviju, gan izglītojošas filmas par rakstniekiem un dzejniekiem kā arī citas, vēl neapzinātas filmas.

Šodien, kad kino pazīstams nujau kā digitāls medijs, analogais kino pazīstams kā “zudušais vai zūdošais” kino formāts, kuru daudzi pazīst kā kino pirmsākumu formātu, taču daudzi to savā dzīvē nemaz nav piedzīvojuši, vai arī ja ir, tad kino teātra projicēšanas telpā, kas skatītājiem nav pieejama. Hāgenskalna komūnā kino projektors atradīsies telpā un skatītāji varēs piedzīvot to, ko tad pa īstam nozīmē kino projektors un analogā kino filma. Ieva arī pastāstīs par “analogā kino renesansi”, kas šobrīd notiek pasaulē, Latvijā, tā skaitā.

Apmeklētāji aicināti dalīties arī ar savām, bēniņos sen aizmirstajām filmām, piesakoties pie mums uz īpašu seansu kādā no trešdienām.

Pirmo reizi uz analogā kino vakaru vari ierasties trešdien, 3. maijā.