LIELĀ TALKA 2017

LIELĀ TALKA 2017
10/04/2017 Pārdaugavas radošais centrs

2017. gada 22. aprīlī visā Latvijā norisināsies ikgadējā Lielā Talka. Radošās iniciatīvu grupas Pārdaugavas radošais centrs un Tuvā Pārdaugavas aicina Āgenskalna un Torņakalna iemītniekus kopīgai talkošanai Mārupes ielas galā pie Mārupītes.

Iesaistot apkaimes iedzīvotājus, tika apzinātas un izpētītas vairākas vietas Āgenskalnā un Torņakalnā, kur būtu nepieciešams pielikt kopīgus spēkus, lai apkārtējo vidi padarītu tīkamu un apdzīvojamu.

Ņemot vērā gan piesārņojuma faktorus, gan vietas nozīmību un pieejamību, šogad kopīgo talku tika nolemts rīkot Mārupes ielas galā. Minētajai vietai ir visas iespējas kļūt par jauku atpūtas un pastaigu vietu apkaimes iedzīvotājiem. Vietas tuvums Mārupes ielai padara to atklātu skatam, šādi radot nepievilcīgu, nekoptu, piesārņotu un nesakārtotu iespaidu par teritoriju. Tā kā tieši pretī ir Māras dīķis, kas ir iecienīta atpūtas un brīvā laika pavadīšanas vieta, tad blakus esošais nesakoptais skvērs pie Mārupītes ietekas Māras dīķī ar piesārņojumu un nekoptību izceļas vēl vairāk.

Viens no Pārdaugavas radošā centra mērķiem ir pievērst sabiedrības uzmanību jautājumiem par vides sakārtotību un tīrību apkaimē, atgriezt Māras dīķim tā agrāko nozīmību pilsētas iedzīvotāju rekreācijas kontekstā. Mārupītes krastu sakārtošana ir viens no soļiem kopējās vides kvalitātes uzlabošanā.

Iedzīvotāji laipni aicināti pievienoties Pārdaugavas radošā centra un Tuvās Pārdaugavas iniciatīvas grupām uz talku Mārupes ielas galā. Ierašanās plkst. 9:00. Talkas vietā būs pieejami atkritumu maisi, dalībniekiem lūgums ņemt līdzi darba cimdus, ja iespējams, grābekļus, u.c. instrumentus un ierasties darbam piemērotā apģērbā.

Muzikālie iemītnieki laipni aicināti ierasties ar kādu mūzikas instrumentu vai skanīgu balsi, jo, kā jau visiem labi zināms, darbi daudz raitāk sokas radošā atmosfērā.

Pārdaugavas un Torņakalna iedzīvotāji aicināti piedalīties arī citās talkās mūsu apkaimēs, ar talkošanas vietām iespējams iepazīties www.talkas.lv.

Sīkākai informācijai lūgums sazināties ar Pārdaugavas radošā centra kuratoriem: info@pardaugavasradosaiscentrs.lv vai pa telefonu: +371 29722602.

Informāciju sagatavoja Pārdaugavas radošā centra kuratore Ieva Niedre.

Talkošanas vieta kartē