TUMSAS IZREDZĒTAIS. Pētera Draguna dzejas vakars

TUMSAS IZREDZĒTAIS. Pētera Draguna dzejas vakars
28/02/2017 Pārdaugavas radošais centrs

P. Draguns uzaudzis Ogrē, apmeklējis tur mūzikas skolu. 20. gadsimta 90. gadu sākumā aizrāvies ar Austrumu reliģijām, iemācījies sanskritu. Uzstājies folkmūzikas pasākumos, sacerējis dziesmas ar saviem un citu dzejnieku vārdiem. 2000. gadā iestājas Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras teorijas, vēstures un vadzinības nodaļā, 2004. gadā iegūst bakalaura grādu. Vēlāk ieguvis arī psihologa izglītību. No 2001. līdz 2004. gadam Rīgas jauno literātu apvienības vadītājs.

Dzejas publikācijas kopš 1997. gada, dzeja publicēta antoloģijās “Dzejas diena” (2000, 2001, 2004) un “Asinsbalss” (2001). Izdoti divi dzejoļu krājumi. “P. Draguna dzejoļi pēta tumšos un draudīgos spēkus, kas mīt katrā cilvēkā un izlaužas sāpīgu atmiņu vai sirreālu vīziju veidā. Šo pasaules izjūtu, iespējams, harmonizē dažādu reliģiju simbolu klātbūtne un intensīvs jutekliskās pieredzes pārdzīvojums”.


P. Draguns atdzejojis Latvijas krievu tekstgrupas “Orbita” dalībnieku darbus: dzejnieku Sergeja Timofejeva, Semjona Haņina, Artura Puntes dzeju, atdzejojis Žorža Uaļļika dzejoļu krājumu “Redzu, dzirdu, klusēju” (2013), kā arī ukraiņu jaunās dzejnieces Oļesjas Mamčičas un baltkrievu jauno dzejnieku darbus. P. Draguna dzeja atdzejota angļu, krievu, baltkrievu, lietuviešu un ungāru valodā.


Krājums “Tumšā stundā” nominēts Literatūras gada balvai nominācijā “Labākais dzejoļu krājums”, 2013. gadā tas ieguvis Dzintara Soduma balvu. Krājuma pirmais dzejolis izmantots par grupas “Instrumenti” dziesmas tekstu viņu otrajā albumā “Procrastination” (2013).


2015. gada sākumā P. Draguns sāk koncertēt kopā ar grupu “Zāle”, viņš ir tās dziedātājs, dziesmu autors, spēlē ģitāru un harmoniju.[2] Šīs grupas sastāvā ierakstījis albumus “Viņa” (2015) un “Viņš” (2016).
Dzejas vakaru kultūrvietā Hāgenskalna komūna atbalsta Rīgas domes Kultūras, izglītības un sporta departaments.