10/02/2017 Pārdaugavas radošais centrs

Iemītniekiem ir svarīgi, lai apkaime ir radoša un droša.

3. februārī Hāgenskalna komūnā Pārdaugavas radošā centra iemītnieki tikās Kaimiņu vakarēšanas pasākumā un Pārdaugavas radošā centra vortāla atklāšanā. Tika apspriests gan 2016. gadā paveiktais, gan šajā gadā plānotais apkaimes attīstībā, kā arī prezentēts jaunais vortāls un tā iespējas apkaimes radošo iemītnieku popularizēšanā, vēstures pētniecībā un iedzīvotāju informēšanā par aktualitātēm. Pārdaugavas radošā centra mērķis ir ar kultūras un mākslas aktivitāšu palīdzību stiprināt kopienu, padarīt to gan sociāli, gan sabiedriski aktīvu, kā arī ar radošajiem procesiem pievērst sabiedrības uzmanību problēmjautājumiem. Atzinīgi tika vērtēti aizvadītie lielākie kultūras pasākumi, īpaši uzsverot Baltās nakts notikumu nozīmību un nepieciešamību turpināt veidot kultūras pasākumus Āgenskalna tirgū, kā arī iedzīvotāju forumus un regulāras kopīgas sapulces.

Pasākuma ietvaros uzklausījām arī iedzīvotāju idejas par apkaimes vēsturisko fotogrāfiju un vēstures liecinieku stāstu apkopošanu. Pasākuma apmeklētāji tika arī iepazīstināti ar ideju par sienu gleznojuma veidošanu Pārdaugavas radošā centra teritorijā sadarbībā ar pazīstamo sienu gleznojumu autoru Daini Rudeni, kurš sabiedrībai ir zināms ar tādiem darbiem kā “Saule. Pērkons. Daugava”, kuru var apskatīt Rīgā, Tallinas ielā 46, un Sarkanmataino meiteni Sarkandaugavā. Šobrīd tiek meklēta atbilstoša ēka vai tās daļa projekta īstenošanai – vairāk par projektu vortālā drīzumā.

Āgenskalns un Torņakalns ir vienas no zaļākajām Rīgas apkaimēm, pēdējajos gados aizvien vairāk radošo industriju pārstāvju, mākslinieku un jauno ģimeņu tos izvēlas par savām dzīves vietām.  Taču ir faktori, kas apkaimju attīstību kavē un neļauj izmantot to potenciālu pilnībā. Ir gan infrastruktūras, ielu labiekārtošanas un apgaismojuma jautājumi, gan dažādas citas problēmas, ar kurām iedzīvotāji ikdienā saskaras kā ar draudu savai drošībai.

Viena no aktuālajām problēmām, kas, iedzīvotājuprāt, kavē Nometņu ielas un Lapu ielas apkārtnes izaugsmi posmā no ielu krustojuma līdz Āgenskalna tirgum, ir diennakts veikala “Lapa” esamība, konkrēti, iespēja veikalā visas nakts garumā iegādāties alkoholiskos dzērienus. Grādīgo dzērienu tirdzniecība naktī rosina draudīgu un sociāli degradētu elementu pulcēšanos, sabiedriskas nekārtības, pastiprinātu troksni, kautiņus, utt. Šis faktors degradē teritorijas vērtību, kavē uzņēmējdarbības attīstību, kā arī pazemina vērtību apkārtnes īpašumiem.

Iedzīvotāju sanāksmē tika nolemts pastiprināti vērst pašvaldības policijas un Rīgas domes uzmanību uz šo problēmu.

Aicinām ikvienu interesentu dalīties savās idejās, kas varētu palīdzēt apkaimei attīstīties, kā arī pierakstīties lapas jaunumu saņemšanai un uzzināt par visu aktuālo – pasākumiem, nozīmīgiem problēmjautājumiem un apkaimes stāstiem.