PILNOS AUĻOS. Elzai Radziņai – 100

PILNOS AUĻOS. Elzai Radziņai – 100
08/02/2017 Pārdaugavas radošais centrs

Nepārspējama un neatkārtojama, vienkārša un karaliska, enerģiska un sievišķīga, spilgta un krāsaini mirdzoša, noslēpumaina un tieši atklāta! Tāda bija un ir Elza Radziņa, kurai 10. februārī – 100! Neticami, ka viņas personība, aktieriskais talants un tā viskontrastainākās izpausmes jau ir vēsture! Teātrī, televīzijā, koncertos, filmās – visur Elza Radziņa mirdzēja un sajūsmināja skatītājus.

Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā 10. februārī plkst. 16.00 tiks atklāta izstāde „Pilnos auļos. Elzai Radziņai – 100”. Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo teātri, Rakstniecības un mūzikas muzeju ilggadējā Nacionālā teātra vēstures pētniece Margita Mantiņa un scenogrāfs Ivars Noviks sarūpējis dāvanu izcilās aktrises dzimšanas dienā!

Elīna, Filumena Marturano, karaliene Ģertrūde un Stella Kempbela, Angustiasa, Marija, Urraka, Antonija, Manne, Elba, donja Elvīra, Klitaimnestra, Marta Mudīgā, Žorža Sanda, Muškātne, Auguste Biezais, Marija Soderīni, Orbanne, Fedra, Tomuļu māte, Laima, Lavīze, Elinora, Horsta madāma, Vešeriene, Mēdeja, Zuzanna, Driāna Vrīlande – tikai pašas ievērojamākās Elzas Radziņas bagāto tēlu galerijas varones. Fotogrāfijas, tērpi, priekšmeti – ne tikai atgādinās Elzas Radziņas daudzpusīgo aktrises talantu, bet ļaus arī tiem, kuri viņu šajās lomās nav redzējuši, sajust neatkārtojamo teatrālās dzīves un spēles atmosfēru, ko var radīt tikai izcils talants!
Izstādes atklāšanā piedalīsies Nacionālā teātra aktieri, kuri kopā ar skatītājiem, atceroties un godinot, svinēs izcilās aktrises Dzimšanas dienu!
Izstāde būs apskatāma līdz 2017. gada 2. septembrim.

Informāciju sagatavoja:
LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzeja
vadītājs Jānis Siliņš
+371 29507334
silins.janis.kr@inbox.lv
www.teatramuzejs.lv