LUIJAM ŠMITAM – 110. Teātra muzejā sarīkojums.

LUIJAM ŠMITAM – 110. Teātra muzejā sarīkojums.
31/01/2017 Pārdaugavas radošais centrs

3. februārī plkst. 17.00, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā notiks sarīkojums veltīts aktiera Luija Šmita 110. dzimšanas dienai.

Lieliskā aktiera Luija Šmita debija teātrī (1926) bija epizodiskais Otrais melnais kungs G. Kaizera lugas “Gāze” uzvedumā toreizējā Strādnieku teātrī, bet pēdējā nospēlētā loma, arī epizodiska, bija gruzīnu zemnieks Georgijs Nodara Dumbadzes “Mūžības likums” uzvedumā Latvijas televīzijā (1983), kuru teātra zinātniece Līvija Akurātere raksturoja kā lielisku, jo “tā bija augsta līmeņa māksla, kas spēj atklāt atainotā brīža dziļāko jēgsakarību. Vecais vīrs runāja, un aiz katra vārda bija sajūtama viņa nodzīvotā dzīve un izdomās domas. Brīnišķīgas intonācijas – un kādi smiekli!”.

Par Luija Šmita spilgto radošo veikumu teātrī, kino un televīzijā, par viņa dzimtu un personības savdabību runās viņa meita, mākslas zinātniece Edvarda Šmite, mazdēli režisors Gatis Šmits un Uldis Šmits, aktieri Venta Vecumniece un Āris Rozentāls, žurnāliste Inga Jēruma. Raksturojot un atceroties viņa daudzveidīgās lomas Strādnieku, Nacionālajā un Dailes teātrī, spilgtās lomas kino, (īpaši Leonīda Leimaņa filmās „Nauris”, “Šķēps un roze”, “Pie bagātās kundzes”) varam droši apgalvot, ka Luijs Šmits bija viens no latviešu izcilākajiem aktieriem, kura mākslinieciskais mantojums ir vērtība vēl šodien.

Ieejas maksa:
pieaugušajiem EUR 4;
skolēni, studenti, pensionāri EUR 2.

Informāciju sagatavoja:
LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzeja
vadītājs Jānis Siliņš
+371 29507334
silins.janis.kr@inbox.lv
www.teatramuzejs.lv