PAVISAM DZĪVA, SARKANĀ MĒTELĪ. MIRDZAI ĶEMPEI – 110

PAVISAM DZĪVA, SARKANĀ MĒTELĪ. MIRDZAI ĶEMPEI – 110
26/01/2017 Pārdaugavas radošais centrs

2017. gada 9. februārī ir latviešu dzejnieces un tulkotājas Mirdzas Ķempes 110. jubileja. 11. februārī, godinot dzejnieci, vairāki memoriālie muzeji vienojušies kopīgā pasākumā – pastaigā pa Mirdzas Ķempes laikabiedru agrākajām dzīves vietām, kuras glabā stāstus, atmiņas un atklāj dažādās dzejnieces personības un interešu šķautnes. Mirdzas Ķempes tēlā iejutīsies dzejniece Ērika Bērziņa, radot jubilāres klātesamības sajūtu.

Programma:

  • 12.00 Muzeja vadītājas Antras Mednes stāstījums par, iespējams, mazāk zināmu Mirdzas Ķempes personības pusi. Pastaiga uz Andreja Upīša memoriālo muzeju, Brīvības ielā 38–4.
  • 13.00 Muzeja vadītāja Inese Kaire atklās dzejnieces un Andreja Upīša savstarpējās attiecības, būs aplūkojamas Mirdzas Ķempes dāvinātās grāmatas, kurās atrodami personīgi veltījumi.
  • 13.25 Jāņa Akuratera muzeja speciālistes Mairas Valteres stāstījums par Mirdzas Ķempes un Jāņa Akurateru darbu Latvijas Radiofonā. Pastaiga uz Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeju, Elizabetes ielā 57a–26.
  • 14.15 Par Mirdzas Ķempes portretiem un to skicēm stāstīs muzeja vadītāja Nataļja Jevsejeva. Došanās uz Ojāra Vācieša muzeju, O. Vācieša ielā 19 (izmantojot sabiedrisko vai personīgo transportu).
  • 15.45 Atmiņās par Mirdzu Ķempi dalīsies Lija Brīdaka, Ēriks Hānbergs, Velta Kaltiņa, Roalds Dobrovenskis un Vija Kaņepe. Būs skatāma ekspresizstāde: jubilāres un Ojāra Vācieša sarakste un Mirdzas Ķempes kā dzejnieku konsultantes vēstules jaunajiem autoriem. Visa pasākuma gaitā Mirdzas Ķempes dzejas un vēstuļu fragmentus lasīs dzejniece Ērika Bērziņa.

Biļetes cena 7,50 EUR (cenā iekļauta katra muzeja ieejas biļete). Biļetes iespējams iegādāties “Biļešu Paradīzē”, kā arī pirms pasākuma norises. Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī–muzejā, Lāčplēša ielā 48–14. Iespējams apmeklēt konkrētu pasākuma posmu, samaksājot ieejas biļeti, atbilstoši attiecīgā muzeja cenrādim. Šādā gadījumā lūgums ierasties laicīgi, lai paspētu iegādāties biļeti.

Pasākumu atbalsta Rīgas dome un Rakstnieku muzeju biedrība PILS. Pasākuma kuratore – Ojāra Vācieša muzeja speciāliste Anastasija Orehova. Tuvāka informācija pa tālruni 67614015 (Anastasija Orehova) vai e-pastu:

vacietis@memorialiemuzeji.lv