Par Pārdaugavas radošo centru

Mūs iedvesmo un mums rūp Arkādijas parka Uzvaras parka Āgenskalna tirgus Māras dīķa apkārtne un tur mītošie radošie iemītnieki!

Par mums

“Pārdaugavas radošais centrs” ir iniciatīva jaunai radošai teritorijai Rīgas kreisajā krastā. Lai savestu kopā kultūras organizācijas, aktīvus iedzīvotājus un atbildīgus uzņēmējus teritorijā ap Māras ezeru, Arkādijas parku, Uzvaras parku un Āgenskalna tirgu. Kāpēc? Lai no jauna atklātu un stiprinātu šo vietu nozīmi, un kopīgi veidotu un koptu vidi, kurā patīkami būt, satikties, darīt, radīt un pieredzēt ko īpašu.

Jo tieši te netālu viens no otra atrodas trīs Latvijas kultūras leģendu nami – Jāņa Akuratera, Ojāra Vācieša memoriālie muzeji un Eduarda Smiļģa Teātra muzejs, te ir ainaviskais Arkādijas parks, sportiski aktīvais Uzvaras parks, maģiskais Māras ezers. Te ir apkārtnes vēsturiskais centrs – Āgenskalna tirgus, kas savā jūgendstila paviljonā joprojām glabā dzīvas un garšīgas kultūras bagātības. Te pulsē Mārupes un Nometņu iela, kurā mīt daudz radošu uzņēmumu – kafejnīcas, veikali un saloni, un kaut kur pa vidu uz dzejas vakariem, diskusijām un koncertiem aicina vieta ar zīmīgu nosaukumu – Hāgenskalna komūna.

Unikāla arhitektūra un nevienā citā Rīgas daļā nenotverama noskaņa apkaimes ielās. Un tepat notiek arī visas Pārdaugavas svētki, katru gadu maijā pulcējot tūkstošiem Pārdaugavas iedzīvotāju un viesu. Taču katru dienu te var piedzīvot kultūru un mākslu, ņirbošu ikdienu un tās mazos un lielos priekus, un neticama miera pilnu dabu pilsētas vidū.

Vīzija

Apkārtnes vietzīmes – lielie, zaļie parki, Māras ezers, dzejnieku nami, Smiļģa izsapņotā māja aicina mūs domāt par grieķu mītos aprakstīto teiksmaino Arkādiju – vietu, kur dievi bezrūpīgi līksmo un labprāt tiekas ar cilvēkiem. Arī tāpēc, ka ne velti te atrodas Arkādijas parks.

Arkādija – idilliska vieta, kur mierīgi un omulīgi atpūšas laimīgi cilvēki, patiesā saskaņā ar dabu. Doma par skaisto Arkādiju ir mūsu vīzija par apkārtnes nākotni.

Misija

Stiprināt apkārtnes radošo iemītnieku potenciālu un ikdienas darbu. Radīt patīkamus apstākļus un kontaktpunktus sadarbībai teritorijas izaugsmē starp visdažādākajām pusēm.

Partneri

Līdzdarbošanās un sadarbība ir teritorijas attīstības pamats.

Ikviens radošais teritorijas iemītnieks aicināts izmantot šo mājaslapu kā iespēju pastāstīt par apkārtnes vietām un notikumiem. Informāciju vai jautājumus sūti uz info@pardaugavasradosaiscentrs.lv.

Ja vēlies īstenot kādu ieceri, un meklē radošus domubiedrus, tad atradīsi tos, rakstot uz info@pardaugavasradosaiscentrs.lv . Turpat raksti arī tad, ja Tev ir kas īpašs piedāvājams, kas varētu noderēt teritorijas radoššo iemītnieku darbā.

Aicinām organizācijas pievienoties partneru sadarbības memorandam un sniegt idejas par teritorijas un kopienas attīstību! 2016. gada sākumā pēc fonda INITIUM iniciatīvas tika parakstīts sadarbības memorands par radošās teritorijas “Pārdaugavas radošais centrs” izveidi un kopīgu attīstības mērķu un plānu veidošanu ar vairākām organizācijām teritorijā ap Āgenskalna tirgu, Māras dīķi, Arkādijas un Uzvaras parku  – Jāņa Akuratera muzeju, Ojāra Vācieša muzeju, Eduarda Smiļģa teātra muzeju un kultūras centru – bāru “Hāgenskalna komūna”. Informāciju var saņemt rakstot uz info@pardaugavsradosaiscentrs.lv.